• Menu
  • Menu

PRAHA FOTOGRAFICKÁ 2018 – 22. ročník

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » PRAHA FOTOGRAFICKÁ 2018 – 22. ročník

Výstava fotografií do 28.4.2018

Krásný den v milé společnosti, procházka po vysluněném  nábřeží od železničního mostu na Staroměstské náměstí, cílem pak fotografická výstava PRAHA FOTOGRAFICKÁ 2018. Výstava, nazvaná v duchu velkého fotografa Prahy Josefa Sudka, každý rok ukazuje nejlepší snímky z uplynulého roku. Na výstavu bylo vybráno 150 fotografií od 62 autorů. Výstava se koná pod záštitou primátorky hlavního města Prahy Adriany Krnáčové a starosty Městské části Praha 1 Oldřicha Lomeckého. V Křížové chodbě a Rytířském sále Staroměstské radnice potrvá až do 28. dubna.

Výstava Praha Fotografická 2018 – Michaela ČECHOVÁ

PRAHA FOTOGRAFICKÁ 2018

Výstava Praha fotografická je přehlídkou vítězných a dalších vybraných fotografií 22. ročníku mezinárodní soutěže Cena Praha fotografická. Přihlášené snímky  byly rozděleny do několika kategorií – Krása Prahy a její proměny, Lidé v Praze, Problémy Prahy a Kronika hlavního města. Novinkou pro letošní rok pak byla kategorie Hlubočepy a Fotografováno mobilem.  „Spolu s vybranou čtvrtí, jíž jsou tentokrát Hlubočepy, podává celek výstavy barvitý obraz současné podoby nesmrtelného města. Je vzrušující hledat, nacházet a zobrazit proměny nejen v metropoli samé, ale i v myslích jejích obyvatel,” slova organizátorky soutěže a kurátorky výstavy Věry Matějů.

Expozice je doplněna výstavou prací nevidomých sochařů.

Výstava Praha Fotografická 2018

 

Jana Schlitzová
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *