• Praha hlavní nádraží

  od • 20.12.2017 • Praha - hlavní město • Štítky: , , , 0 komentářů

  Zobrazit v mapě

  Vánoce na Hlavním nádraží v Praze

  Mnoho lidí nechává nákup vánočních dárků takzvaně na poslední chvíli. To není nic proti ničemu, ale nastává problém, že v posledním týdnu před svátky jsou obchody v centru i na okraji města přeplněné a nákupy hraničí s očistcem. Jedno řešení ovšem existuje.

  Nové kolejiště a nástupiště

  Předvánoční nákupy

  Přímo v centru Prahy najdeme největší secesní památku v Česku, železniční stanici Praha-hlavní nádraží. Po rozsáhlé rekonstrukci kolejiště a odbavovací haly máme možnost přímo v útrobách staniční budovy dokoupit poslední dárky pod vánoční stromeček. Celá přestavba byla totiž pojata po vzoru zahraničních městských nádraží a bylo zde zbudováno několik velkých či menších poboček významných obchodních řetězců. Bez davů lidí a dlouhých front vybírám knížku v knihkupectví NeoLuxor, v Teta-drogerii něco pro manželku, pár drobností ve Sparkysu. Dá se nakoupit i značková móda, sportovní vybavení v Hervisu a mnoho dalšího. Pro chvíle oddychu dávám kávu v Café Coffee day a pak hurá do Burger King na něco dobrého do žaludku.

  Odbavovací hala

  Historická Fantova budova

  Mám tedy nakoupeno, ale když už jsem tady, užiji si i trochu té secesní Prahy. Znovuotevřená středová část odbavovací budovy Josefa Fanty nabízí dokonalý pohled do historie. Podle dochovaných fotografií byly zhotoveny a instalovány přesné repliky podlah, vitráží, kování a keramické dlažby. Zvenčí byla opravena fasáda a střecha. Zbývající dvě boční křídla na svou přestavbu teprve čekají, je naplánována na rok 2019.

  Fantova budova

  Návštěva Hlavního nádraží může mít i nepříjemné stránky. Když přijedete vlakem, je vše v pohodě. Pokud volíme MHD, je nejlepší přijet metrem trasy C. Kdo však přichází od tramvaje nebo z centra města pěšky, vystavuje se riziku obtěžování bezdomovci a somráky. Ti se i přes snahu Městské Policie stále vyskytují v přilehlých Vrchlického sadech, a to v počtu o hodně větším, než malém.

  Nové kolejiště a nástupiště

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *