• Menu
  • Menu

Praha Národní muzeum s Lubkou 1 – kupole

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Praha Národní muzeum s Lubkou 1 – kupole

od kupole až po unikátní expozici ve spojovací chodbě mezi Historickou a Novou budovou Národního muzea

 Národní muzeum – kupole

Naše návštěva muzea, od kupole až po unikátní expozici ve spojovací chodbě mezi Historickou a Novou budovou Národního muzea. Poprvé v historii je zpřístupněna i kupole s výhledem celou Prahu. Před rekonstrukcí muzea nebyl do kupole přístup, protože v ní chyběla podlaha. V rámci dlouhodobé rekonstrukce byla v prostoru kopule podlaha dodělána, návštěvníci v ní teď mohou spatřit i kopuli panteonu. Z vyhlídky je vidět  panorama Pražského hradu,  televizní vysílač na Žižkově,  Ludmila na Náměstí míru a je odtud krásný výhled na Václavské  náměstí.

Národní muzeum- kupole

Otevírací doba

Kupole Národního muzea Praha, otevřeno denněVstup je zdarma ke vstupence do národního muzea. Na kupoli vyjedete výtahem z dolního patra. Přístup do kupole není bezbariérový.

Národní muzeum- kupole

Národní muzeum  Praha

Historická budova v čele Václavského náměstí, jedna z nejvýznamnějších pražských budov, prohlášená v roce 1962 za národní kulturní památku, tvoří s Novou budovou výrazný architektonický kontrast. Zároveň spolu utváří muzejní komplex, v rámci kterého se mísí obsah i forma. Historická budova prošla významnou rekonstrukcí a znovu se návštěvníkům otevřela 28. října 2018 – v den stého výročí Československé republiky. V listopadu 2019 propojila oba objekty nově vybudovaná podzemní chodba s unikátní multimediální expozicí.

Národní muzeum

 

 

 

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.