• Menu
  • Menu

Národopisné muzeum Praha

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Národopisné muzeum Praha

Klasicistní letohrádek, ve kterém je národopisná expozice představuje každodennost venkova 19. a 20. století. Cestou je i unikátní roubený kostelík sv. archanděla Michaela ze 17. století, převezený do Prahy v roce 1929 z Podkarpatské Rusi.

S Lubkou lanovou dráhou na Petřín

Procházkou k letohrádku Kinských, který je umístěný na úbočí bývalých vinic vrchu Petřína v Kinského zahradě. Klasicistní letohrádek, ve kterém je národopisná expozice představuje každodennost venkova 19. a 20. století. Cestou je i unikátní roubený kostelík sv. archanděla Michaela ze 17. století, převezený do Prahy v roce 1929 z Podkarpatské Rusi. Pro velké množství skal (latinsky petra) se místu začalo říkat Petřín.

Nebozízek-Petřín

Národopisné muzeum

Muzeum nabízí výstavy představující unikáty lidové kultury českých zemí i Evropy, vystoupení folklorních souborů, kurzy tradičních řemesel, lidových tanců či výtvarné dílny.

Národopisné muzeum Praha
Česká lidová kultura

Etnografická expozice seznamuje s každodenním i svátečním životem českého, moravského a slezského venkova v 18., 19. a první polovině 20. století a představuje tradiční lidovou kulturu na území České republiky. První část expozice prezentuje každodenní život s důrazem na hmotnou kulturu, druhá část expozice seznamuje s lidovými zvyky, výročními obyčeji a obřady tradičního zemědělského roku, závěrečná část expozice představuje lidský životní cyklus

Národopisné muzeum Praha
Otevírací doba:

Út-Ne 10-18

Pondělí: zavřeno

28.9. 10-18

Národopisné muzeum Praha

 

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *