• Menu
  • Menu

Praha Vinohradské vinobraní

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Praha Vinohradské vinobraní

Vinohradské vinobraní  tradičně pořádá městská část Praha 3 na náměstí Jiřího z Poděbrad, letos  v pátek 16. a v sobotu 17. září. Návštěvníci budou v rámci jeho programu moci podniknout historickou exkurzi od starověku až po 20. století  „Každý ročník vinobraní byl věnován některé dějinné epoše, převážně jsme představovali dějiny a panovníky z české historie. Letošní program bude jiný – jde vlastně o takový průlet historií vína v jednotlivých dějinných epochách lidstva od antiky až po současnost,“ vysvětluje zástupce starosty pro kulturu Pavel Sladkovský.

Náměstí Jiřího z Poděbrad – Vinohradské vinobraní

Gladiátorské zápasy, mušketýrské souboje, renesanční tance, jarmareční kapely, historické trhy, ale i kejklíře s vojenskou přehlídkou. A k tomu zdarma koncerty slavné folkrockové formace Čechomor, kapel Mňága a Žďorp, Hudba Praha a Kamila Střihavky se skupinou Leaders. To vše budou mít na programu největší a nejstarší pražské podzimní slavnosti vína – Vinohradské vinobraní 2011.
Programem a jednotlivými epochami bude návštěvníky provázet herec, moderátor a znalec vína Jiří Vala společně s Petrem Stolařem z Divadla v Pytli. Jako každoročně bude odpolední program věnován především rodinám s dětmi, jeho součástí budou souboje gladiátorů a mušketýrská klání v podání skupiny Merlet, renesanční tance v podání Chorea Historica. Klub vojenské historie Gardekorps zase návštěvníky provede 19. a 20. stoletím formou vojenské přehlídky a přehlídky dobových kostýmů.

K tomu bude po oba dva dny na největším vinohradském náměstí připraven jarmark s kejklíři, jarmareční kapelou a historickými trhy. Malí návštěvnici vinobraní se budou moci zúčastnit dětských soutěží v režii oblíbeného Divadla v Pytli.

Večer pak bude již tradičně patřit koncertům. Hlavním tahákem pátečního programu je skupina Čechomor, celý program Vinohradského vinobraní pak v sobotu po osmé hodině uzavře Kamil Střihavka s formací Leaders.

sobota 17. září
nám. Jiřího z Poděbrad
14.00 zahájení druhého dne
HISTORIE VÍNA – Víno v dobách dávných a nedávných
BAROKO – MERLET – mušketýrský zápas
19. STOLETÍ – ŽIŽKOVANKA – dechovka
20. STOLETÍ & SOUČASNOST – STANLEY’S DIXIE STREET BAND – dixieland, GARDEKORPS – vojenská přehlídka a přehlídka dobových kostýmů, dobové hry pro děti
VÍNO a KULTURA – cimbálová muzika
JARMARK – kejklíři, jarmareční kapela, historické trhy, soutěže pro děti, Divadlo v Pytli, Remedium, burčák, víno…
19.00   HUDBA PRAHA
20.30   KAMIL STŘIHAVKA & LEADERS

(pozn. text použit z internetu)

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *