• Menu
  • Menu

ART OF CAN RED BULL – Se Sárkou na výstavě

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » ART OF CAN RED BULL – Se Sárkou na výstavě

Představa , že jdu na výstavu Red Bull je trochu zvláštní, ale slíb je slib a tak se Sárkou vyrážíme .  Je krásné nědělní odpoledne, vystupujeme u tramvajové zastávky Právnická fakulta.

RedBull Art of Can

Výstavu ani nemusíme hledat, protože davy lidí ,kteří se zde shromažďují nelze přehlédnout. Vstupujeme do výstavních prostor.  Každý exemplář je popsaný a není mnoho času si vše řádně prohlédnout, všichni chtějí vidět!

RedBull Art of Can

Některá díla vytvořená z plechovek jsou opravdu unikátní a člověk jenom zírá , že někdo dokáže z ničeho udělat zajímavost…

Výstava se nám líbila a těšíme se na další ..

 Výstava

KDY: 23. září až 2. října 2011 výstava otevřena pro širokou veřejnost zdarma vždy od 10:00 do 22:00.
KDE: Praha 1, Pařížská 25. Bývalá budova Casina vedle tramvajové zastávky Právnická fakulta.

/zdroj internet…

HISTORIE

RedBull Art of Can

Začátky tvořivého umění, které spočívá ve vytváření mistrovských kousků z plechovek od nápoje Red Bull, spadají do roku 1999. Po celém světě od Evropy až po Nový Zéland jsou pořádány výstavy těchto děl. Země jako je Rakousko, Německo, Nizozemí, Švýcarsko, Velká Británie, Jihoafrická republika, Singapur nebo Spojené státy inspirují umělce, aby vytvářeli svá vlastní hliníková umělecká díla. V České republice se již jednou tato soutěž konala. 10ti denní výstava proběhla v roce 2007 na Slovanském ostrově v Praze před Národním divadlem.

RedBull Art of Can

Red Bull Art of Can nabízí prostor komukoli bez ohledu na věk, kdo by chtěl uplatnit a rozvinout svůj tvořivý talent. Umělci, studenti, prarodiče a všichni ostatní jsou zváni, aby přihlásili své kreativní výtvory. Red Bull Art of Can je skutečným ztvárněním představivosti s jen velmi malými nebo žádnými omezeními pro nadějné probouzející se umělce.

V roce 2007 byla přehlídka toho nejlepšího, co vzešlo z bezmezné fantazie a dovedností účastníků, vystavena zrakům veřejnosti v Praze na Slovanském ostrově. Během deseti dní navštívily expozici desítky tisíc lidí, kteří mohli obdivovat neuvěřitelnou zručnost, kreativitu a precizní provedení vybraných děl.
2007.

Spočítat hodiny, dny a týdny práce vynaložené na zhmotnění originální myšlenky z aluminiového materiálu dost dobře nejde – vždyť na jedné straně se vzájemně utkala třeba tradiční plechovka Red Bullu doplněná o Braillovo písmo, květiny vymodelované z červeno-modro-stříbrného plechu, punkáčské číro či poštovní známka s logem známé adrenalinové firmy s výtvory hodnými pečlivých modelářů, které reprezentoval Perutýn ohnivý, prapodivný létající hmyz, dámské šaty s plíškovými třásněmi.

RedBull Art of Can

A jiní zase vsadili na nápad a vytvořili plavky Red Bull s názvem Muleta na muže, sebevražednou plechovku Red Bullu houpající se na oprátce či robota číslo 5, jenž tak žije dodnes. Sečíst se proto jistě nedá ani čas porotců strávených debatami nad jediným vítězem; lze jen prozradit, že odborná komise byla pětičlenná a tvořili ji hudebník Jan P. Muchow, fotografka Bára Prášilová, rapper a výtvarník Vladimir 518, marketingový ředitel Red Bull Česká republika s.r.o. Šimon Čapek a průmyslový designer Ferdinad Chrenka…..

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *