• Menu
  • Menu

Výstava Barbie Dollsland – Jen tak ze zvědavosti

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Výstava Barbie Dollsland – Jen tak ze zvědavosti

 Nedělní odpoledne strávené v centru Prahy s nejstarší dcerou a její známou z Minnesoty nás nějakými kroky zavedlo do Rytířské ulice na výstavu Barbie. A protože nám bylo dost chladno  a zvědavost byla silnější než lenost , tak jsme vstoupily. Úplně jsme zapomněly na čas a s výkřiky nadšení jsme postupně prošly celou výstavou. Některé šaty a nádherné róby i úbory , mnoho celebrit a  známých postav ze současnosti i minulosti z celého světa  , motorky , auta , domy i doplňky nás prostě dostaly. Moje  dcera našla i svou první Barbie a tak čas strávený na výstavě byl hezkou tečkou za cestou po Evropě i pro kamárádku, která poté odletěla do USA.

GALLERY OF DOLLS – BARBIE

 Výstava Barbie  – Ve dvou sálech historického domu v Rytířské ulici č.6 v Praze 1 , na vás ve 43 výstavních expozicích čeká přes 1000 panenek Barbie  2000 jejich doplňků.

GALLERY OF DOLLS – BARBIE

Součástí galerie je také sbírka 333 sběratelských Barbie s takovými skvosty , jako Barbie Císařovna Josefína vyrobená v limitované edici 4500 kusů pro celý svět. Její současná historická hodnota dosahuje výše přes 20 000 Kč. V galerii jsou k vidění i další sběratelské unikáty vyrobené v limitovaných celosvětových edicích od 3 550 do 10 000 kusů.

Mezi sběratelskými panenkami uvidíte známé postavy z řad hudebních i filmových hvězd Barrbie jako Cher, Bond Girl, Marylin Monroe, Elvis, Elizabeth Tailor nebo Shakira. Nechybí ani slavné a oblíbené dětské filmové postavy Shreka, Harry POttera, Jacka Sparrowaa Twilight ságy.

Pro příznivce módních kolekcí je připravena sbírka Barbie Basics a Barbie inspirované slavnými módními návrháři jako jsou Christian Dior, Versace, Christian Loubotion, Giorgio Armani nebo Givenchy. Milovníkům silných strohjů se bude určitě líbit kolekce Barbie a Kena ve stylu Harlley Davidson v měřítku 1:6….

 

Výstava: DOLLSLAND, Rytířská 6,Praha 1, vstupné – 100Kč, děti – 60 Kč,      Rodinné vstupné 2+2 – 220 Kč, děti do 6. let – Zdarma

Galerie otevřena : pondělí – neděle 10- 18 hodin

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *