• Menu
  • Menu

Předvánoční Amsterdam

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Holandsko » Předvánoční Amsterdam

Festival světla, Van Gogh a nejvýše položená houpačka v Evropě

Nápad jet na víkend do Amsterodamu byl starý už několik týdnů. Jet v době předvánočním,  mohlo být o to zajímavější. Letadlem jsme z Prahy byli v Amsterodamu za necelé 2 hodiny. První den nám i krásně svítilo sluníčko. Víkend jsme strávili couráním po městě a jeho zákoutích, pluli jsme na lodích po kanálech. Vánoční trhy se většinou odehrávají na náměstí Leidseplein a Rembrandtplein, v parku Frankendael, kde se seznámíte s tradičními holandskými výrobky, cukrovím. Mimo vánoční cukroví můžete ochutnat smažené koblihy s rozinkami nebo jablky –  tooliebollen. Určitě ochutnejte skvělé holandské sýry. V nesčetných barech a hospůdkách pak můžete ochutnat oblíbené pivo Heineken.

Vánoční Amsterdam
Vánoční Amsterdam

Festival světla – od 1.12.2016 – 22.1.2017

Festival světel a světelné  instalace proměnily město v pohádku.

Festival světla Amsterdam
Festival světla Amsterdam

Nejvýše položená houpačka Evropy

Nechat se zlákat na romantický výhled ve výšce 100 m nad městem Amsterdam nebylo tak těžké. Horší už pak byla samotná houpačka. Adrenalin střídala hrůza z obrovské výšky a propastné hloubky pod vámi.. Nová atrakce se nachází na vrcholu vyhlídkové věže A’DAM, která se dá obejít dokola a odkud je výhled na celé město. Vstupné je 12,50 euro. Jízda na houpačce 5 euro.

My jsme si zaplatili celodenní výlet lodí GrayLine – to znamená jízdenka „hop and off“.  Cena na osobu byla 27 EUR a k tomu byl vstup na vyhlídku a houpačku zdarma!

houpačka Amsterdam
houpačka Amsterdam

Muzeum Vincenta van Gogha a Čtvrť červených luceren

Navštívili jsme Muzeum Vincenta van Gogha a večerní procházku namířili i do oblíbené turistické Čtvrti červených luceren s osvětlenými výlohami a krásnými slečnami.

Skvělý víkend strašně rychle utekl. Bylo to skvělé a určitě se do Amsterdamu vrátíme!

Vánoční Amsterdam
vyhlídkové věže A’DAM

 

 

 

Andy

Ve 12. letech mě rodiče poslali samotnou do Kanady a USA. Poznamenalo mě to a tak jsem asi cestovatel. Hodně jsem od té doby viděla a poznala a hodně ještě poznat chci.Tak uvidíme !

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *