• Menu
  • Menu

Přijeďte na Festival Cirk-UFF 2014 v Trutnově. Čekají vás hvězdy nového cirkusu i světová premiéra.

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Královéhradecký kraj » Přijeďte na Festival Cirk-UFF 2014 v Trutnově. Čekají vás hvězdy nového cirkusu i světová premiéra.

V pořadí čtvrtý ročník festivalu Cirk-UFF proběhne už za necelé dva měsíce, mezi 27. květnem a 1. červnem, a přinese to nejlepší, co v oblasti nového cirkusu v Evropě během posledního roku vzniklo. Hlavním magnetem bude jistě světová premiéra nejnovějšího projektu souboru Cirk La Putyka, který nese název Dolls.

V rámci oficiálního programu festivalu Cirk-UFF se v trutnovských ulicích, v multifunkčním divadle Uffo, i v šapitó, představí soubory a performeři udávající směr novému cirkusu v jeho kolébce Francii, ale i ve Španělsku, Švédsku, Finsku, Chile a dalších zemích.

Společenské centrum Uffo, kde bude probíhat většina představení, je multikulturní prostor, který se stal v roce 2011 vítězem prestižní soutěže Stavba roku. Uffo je zároveň i koproducentem představení Dolls a bude v něm probíhat i závěrečný čtrnáctidenní rezidenční pobyt Cirku La Putyka.

Režie světové premiéry Dolls se ujal Rostislav Novák, jedna z vůdčích osobností souboru, který udává v oblasti nového cirkusu v Čechách pravděpodobně to nejdivočejší tempo.

Přijeďte za kejklíři, klauny a akrobaty do Trutnova
Přijeďte za kejklíři, klauny a akrobaty do Trutnova

Libor Kasík, principál a zakladatel trutnovského mezinárodního festivalu, prozrazuje další body nabitého programu: „Pro začátečníky i pokročilé máme letos připraveny i workshopy se zahraničními i českými lektory, na páteční i sobotní večer se chystá i Cirk-UFF hudební party. Město Trutnov letos zažije opravdový cirkusový nářez.“

Akce proběhne: Cirk-UFF 2014,  27. května – 1. června 2014, www.cirkuff.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *