• Menu
  • Menu

Přístav Kazín

Kolem Berounky

Slunečné září a teplý večer jako stvořený na romantický výlet kolem řeky Berounky. Vybrali jsme si populární místo pod Kazínem, restauraci Tornádo. Máme štěstí není tu tolik lidí, několik se jich koupe v řece, jiní sedí na lavicích a pozorují řeku. O pár minut nám uteklo zapadající slunce, ale i tak je tady příjemně a tak nepohrdneme sklenicí dobrého točeného piva i výborným utopencem. Přívoz už nejede, ale je slyšet mlaskání pádla a je vidět obrysy kanoe.

loď KAZI
loď KAZI

Výlet do seriálu Přístav i Pupendo

Pokud si uděláte výlet v historickém údolí Berounky kousek od Karlštejna, dostanete se až do míst pod Kazínem, jméno dostal podle bájné Krokovy dcery Kazi. Tady je místo, kde hlavně v létě žijí osadníci. Od roku 2015 funguje na Berounce nový přívoz. Dopravní prostředek, kdy plujete po řece, je rychlejší než když pojedete autem nebo autobusem. Přístav a přívoz Kazín byl otevřen 30. května 2015. Loď Kazi pluje mezi přístavištěm Mokropsy a Kazín. Výlet po vodě i po souši kolem skály vás určitě nezklame. Nápis na skále Kazín prý namaloval hostinský v roce 1868 kvůli tržbě.  Dříve bývalo naproti koupaliště a lávka, vše bylo zničeno během povodní.  Od roku 2015 se v těchto místech natáčí  televizní  seriál Přistav.  Hospoda je natřena namodro.

Berounka - přístav Kazín
Berounka – přístav Kazín

Restaurace Tornádo

Tato kultovní country restaurace patří k Berounce neodmyslitelně  již téměř sto let Stojí přímo pod Kazínskou skálou na samém břehu řeky. Je oblíbeným místem nejen místních chatařů a osadníků, kteří především v létě chodí na proslulé country soboty a „kytary“, ale také cyklistů a dalších turistů. U pípy vám v Tornádu natočí z několika druhů piva. Vybrat si můžete z bohatého jídelního lístku. Restaurace, kterou můžete znát například z filmu Pupendo, má otevřeno denně po celý rok. Jako jedna z mála restaurací v těsné blízkosti Berounky zdárně přečkává povodně, se kterými se zdejší kraj pravidelně potýká. V takových časech slouží Tornádo jako útočiště vytopeným, kteří se tu scházejí. Především v létě je z venkovního posezení restaurace úžasný pohled na řeku protékající zdejší malebnou krajinou. Ratolesti je možné „odložit“ na dětské hřiště a těm co nevydrží bez technických vymožeností je k dispozici zdarma připojení na Wi-Fi.

restaurace Tornádo
restaurace Tornádo
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


komentář