• Menu
  • Menu

Botanická zahrada Troja 24.9 – 23.10

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Botanická zahrada Troja 24.9 – 23.10

DÝNĚ – Cucurbitaceae

Dýně patří neodmyslitelně k podzimu. Nádherné barevné plody, patřící do tohoto ročního období, které nám příroda každý rok předkládá, jsou jasným impulsem  před blížící se studenou a bílou zimou.

Dýně se řadí mezi tykvovité rostliny a kromě obří varianty se pěstují malé ozdobné tykve, patisony a cukety. Dužina bývá obvykle žlutá a oranžová. Některé dýně chutnají po oříšcích  nebo másle, jiné po vařených bramborách či pečených kaštanech.

I letos  je připraven velký sortiment barevných dýní z čeledi Cucurbitaceae. Rádi bychom vám ukázali všestranné využití těchto plodů, které se posledních letech staly oblíbenou pochoutkou, ozdobou zahrad i dekoračním prvkem. Konzumace dýní má i blahodárný vliv na naše zdraví. Obsahují vitamíny či další látky vhodné pro náš organismus a pročišťují krev.

Místo konání: Ornamentální zahrada   24.9.2016 – 23.10.2016, říjen 9-17 hodin. O víkendech po celou dobu výstavy nabízí dýňovou polévku u stánku s občerstvením

Botanická zahrada - dýně
Botanická zahrada – dýně

Více o akcích v Botanické zahradě : tady

Halollowen / svátek duchů / 31.10. s programem vlastního dlabání dýní, soutěžemi pro děti, možnost opékání špekáčků a posezení u ohně, večerní průvod s rozsvícenými dýněmi po areálu.  S sebou si vezměte masky, pracovní mundůr, – tj. straší triko na převlečení, lžíci, nůž dobru náladu…

Botanická zahrada - dýně
Botanická zahrada – dýně
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *