• Menu
  • Menu

Radotínská neckyáda – propršený zážitek – výlet s dětmi

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Radotínská neckyáda – propršený zážitek – výlet s dětmi

Plán na víkend se kvůli počasí trochu změnil a tak jsme se rozhodly podívat se k řece Berounce na 4. ročník neckyády v Radotíně. Špatně jsme si přečetli program a tak jsme dorazili o dvě hodiny dříve než závod začal. Tím jsme  jsme si i prodloužili pobyt v deštivém počasí v Říčních lázních. Účast plavidel nebyla velká, ale odhodlání a zápal zúčastněných nechybělo. Okouzlila nás loď s malými čarodějkami a čaroději a asi nejdominantnější byl Shrek se svým plavidlem. Chlapík plný síly a humoru dokázal v nepříznivém počasí kolem sebe šířit dobrou náladu. Od Černošic připlula  na neobvyklém škuneru rozesmátá parta  a tak bylo na co koukat.  Plavidla na start vyrazila ve tři hodiny a my přešli k Radotínské lávce , kde byl cíl. Na mostě i kolem bylo spousty lidí, kteří přijeli závodníky podpořit. Bylo zde i občerstvení, zmrzlina a nechyběl ani chléb se sádlem a cibulí a lahodné pivo.

Neckyáda Radotín

Jak závod dopadl bohužel nevíme, nepřipraveni a promočení jsme odešli , na rozdíl od druhých, před dojezdem plavidel.

I za deště poté pokračoval kulturní program v Říčních lázních  a večer byl i vyhlášen absolutní vítěz neckyády.

Příští  5. ročník si nenecháme určitě ujít a lépe se připravíme.

Neckyády , či plavby na neobvyklých plavidlech se pořádají různě po celé republice. Myslím, že stojí za to na chvíli okusit nadšení a dobrou náladu a něco podobného kdekoli navštívit.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *