• Menu
  • Menu

Restaurace Fat Cat

Tlustá kočka se Sárou a Jéňou

Trochu kultury neškodí a tak při velmi znepokojivé dnešní předpovědi počasí vyrážíme do Prahy na unikátní výtvarnou výstavu v Paláci Kinských – Gerhard Richter. Palác se nachází na Staroměstském náměstí a tak máme domluvené, že se sejdeme před výstavou v restauraci Fat Cat, která je v ulici Karlova 147/44.

Fat Cat

Fat Cat

Nejsme tady úplně poprvé, ale ještě nebyl čas restauraci trochu lépe prozkoumat. První, co nás v restauraci dnes  upoutalo, byla barevná změna interiéru. Určitě dobrá volba, nové výmalby i  zajímavější uspořádání  v  restauraci pomohly k jejímu zútulnění.

Fat Cat

Je už po obědě a to je dobře, protože restaurace bývá velmi obsazená. Usedáme až do zadních prostor zajímavě členité a velké restaurace. Já se těším na své milované chalapeňos a jenom doufám, že je objevím na jídelním lístku. Jako předkrm si dáváme malou krémovou bramborovou polévku. Číšník přináší voňavou a krásně  nazdobenou polévku. Trošku mě šokuje jeho odpověď na mou otázku zda mají nějaké pečivo k polévce? Odpověď, v každé restauraci mají pečivo. Hm, tomu nerozumím! Místo křupavého chleba nabízí pak opečené tousty. Ne, s díky odmítám. Raději si objednáme výborné točené pivo Fat Cat Beer, které je speciálně vyráběno pro tuto restauraci.

Burgery, speciality i originální XXL Hotdogy

Restaurace se mimo jiné specializuje na burgery. Já nejsem nějaký burgerový gurmán, ale sem jsem přišla právě na burger. Mám velké dilema, láká mě Veget burger s koriandrem, humusem a rukolovým pestem, ale také další delikatesy na jídelním lístku. Nakonec objednávám Texan Steve, hovězí burger s fazolemi, chilli, slaninou, čedarem a chalapeňos, k tomu FC frity z farmářských brambor. Sára s Jéńóu pak objednávají Fat Cat burger. Burgry jsou obrovské a je to pastva nejenom pro oči, ale také pro naše chuťové buňky. Jéňa vybírá z nabídky piv skvělou IPU.

Fat Cat

Čas pokročil a tak dobře naladěni i najedeni jdeme na výstavu. Co ještě říci? Nevšední restaurace, kde je cítit láska ke gastronomii, čepují tu piva /7 druhů/ z domácích pivovarů, příjemný personál, zajímavé prostředí. Pro milovníky sportu je zde i několik obrazovek pro možné sledování sportovních utkání, najdete tady i koutek pro děti.

Ceny, které odpovídají tomu, že jste v centru Prahy jenom pár metrů od Staroměstského náměstí. Těším se, až v létě vyrazíme s přáteli do centra a že tady ochutnáme nejenom nějakou burgerovou specialitku, ale že posedíme ve venkovní zahrádce a ochutnáme některé ze skvělých piv.

Fat Cat

MOTTO Fat Cat

Přátelé a kamarádi, naši milí hosté. Nejprve Vám moc děkujeme za návštěvu.  Uděláme vše pro to, aby Vám nic nechybělo a abyste pokaždé odcházeli co nejspokojenější.

Když jsme se loni rozhodli, že tady, v Karlově ulici, v nejturističtějším centru Prahy otevřeme nový podnik, mysleli jsme si, že náš zamýšlený koncept je to nejlepší, co lze nabídnout. Burgry a hotdogy z vybraných kvalitních surovin – ušité na míru, pokaždé s nápadem a nikdy nešizené. K tomu pár piv z malých pivovarů, milý, vstřícný a usměvavý tým – a je to. Celý interiér jsme tomu přizpůsobili a představili i nový systém objednávek u pultu s následnou obsluhou. Měl vzniknout v Praze jedinečný street-food podnik s moderními recepty a rychlým servisem pro každého a ve kteroukoli denní dobu.

Jenže! Drtivá většina naší současné klientely je tvořena turisty, kteří mají celkem jasný obrázek o tom, co a jak by chtěli ochutnat. Téměř všichni se těší na pečená vepřová kolena, gulášové polévky v chlebu a podobné „české speciality“. A tak se z Tlusté kočky postupně stal gastronomický novotvar. Naši nabídku jsme rozšířili a dnes máme pro každého něco. Návštěvníci Prahy si objednávají očekávané speciality a testují naše piva. Místní téměř bez výjimky vybírají původní burgry nebo hotdogy a těší se na nové experimentální receptury.

A teď už jen dobrou chuť a na zdraví! 
Přeje Tomáš a Honza s kočičím týmem

 

OTEVŘENO:

Po-Ne: 8:00 – 24:00

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *