• Menu
  • Menu

Brian Eno ve Veletržním paláci

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Brian Eno ve Veletržním paláci

Výstava do 10.9.2017

Je pátek a my už dlouho nebyli na žádné výstavě. Mám několik vyhlídnutých míst, ale když s Jéňou zjišťujeme, že už běží audiovizuální výstava Briana Ena, hned míříme do Veletržního paláce. Poté co nám paní na pokladně oznamuje, že je výstava zdarma, jsme ještě nadšenější! Kdo je Brian Eno tu psát nebudu, pokud jste jeho jméno neslyšeli, je to velká škoda, každopádně něco z jeho tvorby znát budete (aniž o tom asi víte). Určitě si ho tedy vyhledejte!


Výstava, na které Eno představuje své sólové album The Ship z roku 2016, je silným propojením ambientní experimentální hudby, která je instalována spolu se světelnou projekcí. Po zatemněné místnosti jsou rozestavěné reproduktory, okolo nichž jsou vyskládané svíčky. Z každého reproduktoru vychází různorodé zvuky, tóny, hlasy a melodie, které společně vytváří úžasnou atmosféru.

Ulehli jsme na umístěné sedačky a vyslechli si jeden celý loop. Výstava je doplněna dalšími videoprojekcemi a několika instalacemi. Mě osobně asi nejvíce zaujali velké kruhy na bílé čtvrtce, malované propiskou.


Výstava potrvá až do 10.9.2017

Sára Schlitzová

Jsem studentkou Zahradní a krajinné architektury na ČZU v Praze. Za cestovatelku a dobrodruha se považuji již od chvíle, kdy mě starší sestra na půli cesty poslala samotnou do školky. Kromě cestování a fotografování (amatérské), ráda trávím čas s přáteli. Od malička se věnuji sportům a hře na housle. Taky ráda vyrazím za kulturou (divadlo, výstavy, kino).

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *