• Menu
  • Menu

Gerhard Richter výstava – Největší žijící malíř

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Gerhard Richter výstava – Největší žijící malíř

Výstava  se Sárou a Jéňou – 26.4. – 3.9. 2017

Výstava, kterou  můžete navštívit nyní v Praze, je první retrospektivou tohoto malíře ve středovýchodní Evropě. Na výstavě je shromážděno přes sedmdesát Richterových děl reprezentujících všechny polohy jeho uměleckého mistrovství. Nejdete tady slavné fotorealistické malby, nádherné horské a mořské krajiny, melancholické portréty, monochromní kompozice, geometrické i expresívní abstrakce.

Gerhard Richter – výstava 26.4. – 3.9.

Gerhard Richter

Gerhard Richter se narodil v roce 1932 v Drážďanech. Tradičnímu malířství se učil na Akakdemii výtvarných umění v Drážďanech. Po emigraci v roce 1961 do západního Německa se Richter aktivně zapojil do dění na umělecké scéně v Düsseldorfu. V roce 1971 se stal profesorem na düsseldorfské Akademii výtvarných umění. Díla Gerharda Richtera se objevují na výstavách a ve sbírkách muzeí a galerií po celém světě. Umělec vystavoval a vystavuje  v newyorském MoMA, londýnské Tate Modern, pařížském centru Pompidou, berlínských Staatliche Museen a dalších.

Gerhard Richter – výstava 26.4. – 3.9.

Motta a rozhovory

Pokouším se ze všeho, co jsme viděl a co se mě dotklo, udělat co možná nejlepší obraz, to je všechno /Gerhard Richter, Panorama, Retrospektiva, Mnichov 2012

Gerhard Richter – výstava 26.4. – 3.9.

Malovat podle přírody nebo ztvárňovat zátiší znamená, jisté vybočení, které vytváří rovnováhu, kdybych to měl vyjádřit neformálně, řekl bych že krajinomalba je touhou lehce nostalgickou. Abstraktní díla zachycují přítomnost, realitu, mé problémy, obtíže a rozpory. /rozhovor s Dorotheou Dietrich, 1985/.

Gerhard Richter – výstava 26.4. – 3.9.

Šedé obrazy (…) vycházejí z motivace nebo jsou výsledkem stavu, který byl velice negativní.Hodně to souvisí s bezmocností, depresí a odobnými pocity. Ale ty musí být nakonec postaveny na hlavu, aby vznikla forma, která těm obrazům dodáí krásu. V tomto případě to ovšem není krása lehkomyslná, ale krása velmi vážná./rozhovot s Christiane Vielhaber, 1986

Gerhard Richter – výstava 26.4. – 3.9.

Výstavu pořádá Národní galerie v Praze ve spolupráci s Velvyslanectvím Německé spolkové republiky v Praze a Goethe-Institutem jako hlavní událost Česko-německého kulturního jara 2017.

Výstava se nám moc líbila a doporučujeme!

Gerhard Richter – výstava 26.4. – 3.9.

Adresa a otevírací doba:

Palác Kinských, klášter sv.  Anežky České, Národní galerie Praha

pátek 10–18
sobota 10–18
neděle 10–18
pondělí

(Svátek práce)
Zavřeno
úterý 10–18
středa 10–18
čtvrtek 10–18

 

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *