• Menu
  • Menu

Retropark Sejfy – Lesní plovárna

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Královéhradecký kraj » Retropark Sejfy – Lesní plovárna

Na plovárně

Prvorepublikovou lesní plovárnu Sejfy, obklopenou krásnou přírodou,  jsme objevily náhodou, když jsme se vracely ze Sklenářovického údolí. Je to 2 týdny zpátky, počasí bylo spíše na zimní bundu a vládní opatření moc příjemná nebyla. A tak nás ani netrápilo, že koupaliště se teprve  uklízí a chystá na letní sezónu, voda není ještě průzračná a dopuštěná, zavřená restaurace i chaty zejí prázdnotou. Přesto nás místo nadchlo a těšíme se až pojedeme do Krkonoš, že si i my koupaliště vychutnáme s plnou parádou.

Historie

Výletní stylovou roubenou hospodu a betonový bazén přírodního koupaliště napájeného potůčkem z Rýchor vybudoval Josef Siegel z Mladých Buků a 24. 7. 1932 zahájil první sezonní provoz. Areál se přes svěží vodu i v nejparnějším létě stal velmi oblíbeným cílem návštěvníků z širokého okolí a v bazénu i na přilehlých osluněných travnatých svazích bývala hlava na hlavě, jak dokládají dobové pohlednice.

Krátce po II. světové válce tu vznikla sokolská župní žákovská osada s řadou roubených chatiček a stanovým táborem, změněná po únoru 1948 na pionýrskou osadu Jitřenka. Každoročně se tu o prázdninách vystřídalo na 200 dětí. Plovárna střídavě vzkvétala a chátrala, podle toho, jak se měnili majitelé, až nakonec upadla mimo provoz. Po nákladné rekonstrukci bazénu, hlavních budov a pozemků se 21. 7. 2002 Retropark Sejfy znovu slavnostně otevřel návštěvníkům s nabídkou rozšířených a kvalitních služeb. V roce 2006 v areálu přibyla nová budova multifunkčního charakteru – Rotunda. Na jaře roku 2009 byla zahájena druhá vlna rekonstrukcí, která je zaměřena na táborovou část areálu.

Lesniplovarna-Retropark Dolní Sejfy

Plovárna

50-ti metrová nádrž s postupným dnem, s dětským hřištěm, pískovištěm a brouzdalištěm. Slunná stráň s místy ve stínu. Jsou zde převlékárny , sprchy se studenou vodou  i teplou /s mincovým automatem/.

Nejdete zde občerstvení .

Zapůjčit si zde můžete sportovní potřeby (bez poplatku). Dá se zde hrát badminton, petanque, stolní tenis, líný tenis a další.

U areálu je parkoviště i stojany na kola.

Plovárna je v provozu od 1.6.2021 do 6.9. 2021

Pondělí – Neděle: 10:00 – 18:00

Lesniplovarna-Retropark Dolní Sejfy

 

Ubytování

Ubytovat se pak je možné, v táborových chatkách, ve vícelůžkových lůžkových pokojích vhodných pro školy nebo skupiny sportovců  s letním i zimním provozem, , v letních i zimních bungalovech , v v levnějších turistických pokojích , v podkrovních dvoupatrových apartmánech nebo ve stanech. Areál je jedinečným prostředím pro pořádání různých firemních akcí od vzdělávacích programů až po méně formální večírky.

Adresa

Retropark – Lesní Plovárna

Dolní Sejfy 319, 542 23 Mladé Buky

Z hlavního tahu Trutnov – Pec pod Sněžkou (silnice č. 296) odbočte k fotbalovému hřišti v Mladých Bukách: doprava přijíždíte-li od Trutnova, doleva přijíždíte-li od Svobody nad Úpou (Pece pod Sněžkou, Vrchlabí)
Odbočka se nachází mezi vlakovou zastávkou Mladé Buky a fotbalovým hřištěm, vzápětí následuje nechráněný železniční přejezd.

Lesniplovarna-Retropark Dolní Sejfy

kontakt: https://www.lesniplovarna.cz/

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *