• Menu
  • Menu

Písník Marokánka

Koupání v pískovně

Cestou z Krkonoš je odpolední vedro i v klimatizovaném autě dost šílené. Hledáme nějaké koupání. Koupaliště ne, tam bude narváno. Nějaký lom nebo rybník by se hodil. Volba padla na Bělečský rybník. Neznáme to tady a tak ignorujeme množství aut u silnice,  kde je vidět přímo i na Bělečský písník /což zjišťujeme až mnohem později/ a tohle koupání nedobrovolně mineme. Jsme u lesa, kde parkují auta a my následujeme lidi v plavkách, i cyklisty. Někteří míří k Bělečskému rybníku, jiní k písníku Marokánka. Od vstupu od lesa je to asi 1 km.

Písník Marokánka

Písník Marokánka

Na horizontu lesa a cyklistické stezky máme pod sebou písák. Je tu dost lidí a my se nemůžeme dočkat až se smočíme. Trochu nás vyděsí  řasy, které jsou skoro všude kolem u vstupu do vody. Řasy /rdest kadeřavý – potamogeton crispus/ jsou jiné něž známe, jsou dost ostré.  K tomu se chvílemi přidávají rybičky okusovačly. Nějak přeplaveme místo , voda je hodně teplá, ale je nám skvěle. I ty řasy nakonec nevnímáme a stejně jako ostatní si užíváme.

Písník Marokánka

 

V pískovně nedaleko Bělče a Krňovic. chybí plavčík a voda nepodléhá žádnému hygienickému dohledu. Od letošního roku je veřejnosti písník Marokánka  přístupný. Tím, že je vstup povolen se rapidně zhoršilo okolí i čistota vody. Lidé zde zanechávají odpadky, plasty a jako v každém přírodním koupání vše závisí právě na ukázněnosti !

Koupání je na vlastní nebezpečí!

Písník Marokánka

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *