• Menu
  • Menu

Řím 1.část

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Itálie » Řím 1.část

Výlet jsme naplánovaly s kamarádkou s tím, že já vezmu své dvě 15ti leté dcery a ona manžela, 17ti letého syna a 15ti letou dceru.

Ubytování jsem zarezervovala přes booking (1.940,-Kč/osoba na tři noci). Zvažovali jsme dvě varianty – jednu hezčí, ale dál od centra a jednu nic moc, zato v centru. Nakonec jsme si řekli, že stejně budeme přejíždět metrem a zvolili jsme trochu vzdálenější ubytování, kde jsme měli k dispozici celý domek s hezkou zahrádkou. Ubytování se nám líbilo, jen to k zastávce metra bylo cca 1.200 m podél rušné silnici, což jsme 2x až 4x denně museli absolvovat.

Letenky (1.580,-Kč/osoba) jsem koupila od spol. Ryanair. Den před odletem jsem nám chtěla udělat online check-in a docela jsem se zhrozila. Zapomněla jsem totiž při koupi letenek zaškrtnout, že tři osoby jsou mladší 16ti let. Sice to nemělo žádný vliv na cenu, ale nešel mi kvůli tomu udělat online check-in. Ryanair má všechny změny a check-in na přepážce zpoplatněny, takže jsem se už smířila s tím, že mě tenhle výlet vyjde pořádně draho. Zavolala jsem ale na info linku do Irska a díky bohu se mi podařilo s paní dohodnout na tom, že mi vše v systému upravila a my mohli holkám udělat check-in na letišti zdarma.

Co se počasí týká, vyšlo nám krásně. Možná až trochu moc, protože bylo opravdu hodně vedro, což bylo ve městě dost úmorné. Nejpříjemnější procházka tak byla po nočním Římu. Jen poslední den to vypadalo, že nás bouřka nemine, ale pršelo jen chvíli, když jsme byli zrovna v autobuse na letiště.

V Římě se nám všem moc líbilo, jediné, co nás nepříjemně překvapilo, byly odpadky všude možně. Musím říct, že takový bordel není ani v rozvojových zemích. Částečně to bylo asi způsobeno tím, že skoro nikde nebyly odpadkové koše.

Turistů bylo všude hodně, ale stále ještě to nebylo úplně šílené. Největší koncentrace byla u Fontány di Trevi a před Pantheonem.

Letadlo společnosti Ryanair odlétalo v pondělí až v 17:30 hod., takže nám stačilo vyrazit z Trutnova až v jednu hodinu po poledni. Parkování jsem zarezervovala kousek od letiště v Buštěhradě na Fajn parkingu za 600,-Kč. Na parkovišti jsme se s holkama sešly se zbytkem výpravy – Mácou, Jirkou, Jířou a Anjou.

Na letišti se nám rychle podařilo udělat check-in holkám a tak jsme měly s Mácou čas na jedno prosecco. Na letence jsme šetřili, takže jsme si ani nerezervovali místa u sebe, což je zpoplatněné, a nechali to na náhodném výběru. Při nástupu do letadla nás trochu vyděsila partička kluků, co vypadali a „voněli“ jako bezdomovci. Měla jsem to „štěstí“, že jsem jednoho z nich dostala na sedačku vedle sebe.

Po necelých dvou hodinách jsme přistáli na letišti Fiumicino, kde jsme na zastávce č. 12 hned před terminálem počkali asi půl hodiny na autobus společnosti Sitbussshuttle, který nás dovezl na zastávku Cornelia. Pokud bychom chtěli jet na zastávku Termini, mohli jsme odjet ještě dřív, protože většina ostatních společností jezdila právě tam. Lístek vyšel na 8EUR na osobu, což bylo levnější, než kdybychom jeli z letiště vlakem.

Od zastávky Cornelia jsme k našemu ubytování Casale 2.0 (Via Alberico da Rosate 14-16, Aurelio) museli jít cca 1,2 km pěšky podél rušné silnice. Když jsme dorazili k naší vile, zavolala jsem majiteli a ten nám nahlásil kód, abychom si otevřeli skříňku s klíči. Uvnitř vily bylo neskutečné vedro, ale naštěstí tam byla klimatizace, takže jsme to hned napravili. Na večeři jsme zašli do pizzerie hned za rohem (Hotel Benedetto Ristorante Pasticceria). Jídlo ani obsluha nás moc nenadchla, ale věřili jsme v lepší zítřky.

Simona

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *