• Menu
  • Menu

Rozhledna Pepř

PEPŘ

Z rozhledny za pěkného počasí vidíte  město Jílové, České středohoří, Cukrák a Brdy, jižní okraj Prahy, Konopiště, Blaník, Posázaví a okolí řeky Vltavy. Ocelová rozhledna s točitým schodištěm na vrchol je vysoká 30 metrů a stojí v nadm. výšce 449 metrů. Vyhlídková plošina je ve výšce 18 metrů. Rozhledna zárověň slouží jako telekomunikační věž. Vyhlídková věž byla pro veřejnost otevřena v roce 2007.

Rozhledna Pepř
Rozhledna Pepř

Rozhledna Pepř stojí na Holém vrchu JZ od města Jílové u Prahy. Jméno dostal  podle zlatého dolu Pepř. Na kopci jsou patrné stopy dolování. Rozhledna je asi 1 km od Jílového. Pěšky se dá jít  po červeně značené naučné stezce „ Jílovské zlaté doly „. Do Jílového můžete dojet krásnou posázavskou krajinou vlakem (trať Praha – Čerčany). Před městem pak přejedete také  evropskou raritu kamenný Žampašský viadukt. Od vlakové zastávky je to k rozhledně cca 2,5 km.  Pokud nepoužijete vlak nebo autobus, autem se dá dojet až k rozhledně.

Rozhledna je veřejnosti přístupná na vlastní nebezpečí a  bezplatně .

 V oblasti zlatých dolů

V Jílovém určitě navštivte Regionální muzeum dolování zlata, Žampašský viadukt, Josefovu štolu, kde se  v minulosti těžilo zlato. Skvělým zážitkem  a tipem na výlet je  i procházka trempskými osaddami kolem řeky Sázavy.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *