• Menu
  • Menu

Rybník Papež – Dobříš

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Středočeský kraj » Rybník Papež – Dobříš

Koupání 

Vzduch by se dal krájet, vedro k zalknutí. Jsme v Dobříši, kde by měly být  3 rybníky .  Vybíráme rybník Papež.Jsme  ve slepé ulici kousek nad rybníkem. Je všední den a tak bez problémů se dá zaparkovat. K vodě jdeme pře udržovanou travnatou plochu, u břehu jsou vzrostlé stromy, podél cestičky několik laviček. Je tu trochu rušno, ale zvonivý smích studentů nevadí. Na několika místech jsou vstupy do vody.

rybník Papež

Zkoušíme dno, je příjemně písečno-štěrkové a voda je neuvěřitelně teplá.  Koupání pro nás – báječné.

Nevím, zda při velmi horkém létě zůstává voda čistá, ale určitě to během léta zjistíme.

rybník Papež

Určitě si nelze  nevšimnout, že neukáznění návštěvníci, zde nechávají nepořádek, odpadky a někteří pejskaři psí exkrementy. Je to škoda, protože je vidět , že město se o okolí rybníka stará.

u rybníka Papež

Rybník Papež – rybáři 

Rybník PAPEŽ patří k soukromému rybářskému revíru a nachází  se v intravilánu města Dobříš. Pro svou výhodnou polohu a rozmanitou rybí obsádku je vyhledáván širokou veřejností.   Břehy okolo soukromého revíru Papež jsou příjemně travnaté a je z nich velice dobrý přístup až k vodě. Na soukromém revíru Papež si mohou rybáři zachytat za velice příznivé ceny. V rybníce se objevuj: Amur, Bolen,  Candát,  Jeseter,  Kapr, Lín,  Okoun,  Štika,  Sumec,  Tloušť,  Tolstolobik, Úhoř.

rybník Papež
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.