• Menu
  • Menu

Konětopy – písák na koupání

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Středočeský kraj » Konětopy – písák na koupání

Přijeli jsme k jezeru před dnešní bouřkou. Na vykoupání jsme měly jenom deset minut. Lidé by se dali spočítat na prstech rukou. Voda nás příjemně ochladila a i kraťoučká návštěva stála za to!!

Konětopy dnes před bouřkou

Loni jsme jezero navštívily vícekrát a vždy to bylo skvělé.  Vybrat koupání tady v Praze je hodně těžké. Koupaliště a několik  přírodních koupání. V úvahu pak připadá okolí Prahy, vydat se na Slapy, Homolák, nebo úplně na druhou stranu směr Boleslav, Mělník…

Konětopy  jsou v  oblasti, kde  se to hemží písáky na koupání: Kostelní Hlavno, Lhota, Křenecké jezero…a další a my můžeme jen závidět.

Jezera Konětopy 1

Parkování na jedné straně zdarma a na druhé/v areálu/ za 100 Kč. Jasně vybíráme tu variantu, kde se neplatí.

Vstupné pro dospělou osobu je 80 Kč. Je příjemné, že na deset minut dostáváme vyjímku.  Koupání se psy je zakázáno!

Jezera Konětopy 1

Konětopy mají jezera hned dvě. Oddělená jsou hrází. To první, které míjíme, vypadá z dálky krásně, ale přeci jenom po bližším prozkoumání je lepší jít k velkému jezeru.

Jezera Konětopy 2

Jak nás informují u pokladny, chodí se koupat převážně na vzdálenější jezero a to je PARÁDA! V popředí jezera je několik stánků s občerstvením, toalety i sprcha, vše tak nějak ladí s okolím, tady je i hlavní pláž. Vstupy do vody jsou i ale kolem celého jezera a tak při větším množství lidí si najdete i klidnější místo. Jezero je velké a tak i plavci si tady přijdou na své.

Jezera Konětopy 1

Zkoušíme vodu a to je tedy super! Nejenom že náramně ladí oku, je krásně namodralá a čistá.  V letošním létě i minulé roky jsme vyzkoušeli hodně míst, lomů, písáků a musím říci, že tady patří koupání k těm nejlepším.

Raritou je výskyt sladkovodních medúz /ale my jsme je neviděli/.

Jezera Konětopy 1

Konětopy

2 oddělená jezera se nacházejí poblíž hlavní silnice mezi obcemi Konětopy a Dřísy. Jezera zde vznikla po ukončení těžby štěrkopísků. Dno jezera je písčité, tím má jezero namodralou barvu s průhledností téměř na dno. Břehy a vstupy jsou upraveny tak, aby k vodě měl přístup každý: malí i velcí.

Jezera Konětopy 1

Objekty  občerstvení a sanitární jsou napájeny z místní studny, voda je pitná. Pro návštěvníky je zde volejbalové hřiště. Jezero je oplocené, je zde i možno za poplatek v areálu parkovat.

Jezera jsou využívaná i rybáři

Koupání na vlastní nebezpečí.

Jezera Konětopy

Otevřeno

Květen – říjen

Pondělí – neděle 7 – 21 hodin

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *