• Menu
  • Menu

Schlettererhof – Roter Hahn 3

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Itálie » Schlettererhof – Roter Hahn 3

Jabloňové sady a vinná réva

Na minutu přijíždíme na domluvenou schůzku. Dnes jsme dostaly pozvání na další z farem Roter Hahn k rodině Schletterehof. Tentokrát nejsme v takové výšce, ale jabloňové sady a víno jsou rozprostřeny tady mezi horami. Přicházejí pan Christoph Pircher a jeho půvabná dcera Lea.

statek Schlettererhof

Jdeme se podívat na kravky, kterých tu teď mnoho není. Až sleze sníh, půjdou na pastviny na horské louky. Pokračujeme do sadu, kde se pěstují jablka. Můžeme se i vykoupat, tady mezi stromy s panoramatickým výhledem je vybudován solárně vyhřívaný bazén se slanou vodou. S lítostí odmítáme. Ovocnářský a vinařský statek stojí na klidném, centrálním místě. Statek Schlettererhof v Dorf Tirol leží v nadmořské výšce 600 metrů.

Statek je tady už po 7 generací a tak se dozvídáme něco více o historii rodiny a i statku. Navštěvujeme takové malé muzeum v umístěné v prostorné garáži.

statek Schlettererhof
statek Schlettererhof

Pak už s velkým očekáváním vstupujeme do starého vinného sklípku. Jeho historie je opravdu stará. Je starý více jak 1000 let. Majitelé už zde přstvaují nový vinný sklípek. Atmosféra s ochutnávkou bílého voňavého Pinotu i červeného Merlotu s vyprávěním majitele a dcery Ley krásně ubíhá. Zastavil se tady čas a ač nerady musíme se rozloučit, abychom do tmy dojely do těch „našich kopců! Nakupujeme dvě bedny skvělého vína, které jsme ochutnaly, nějouk domácí marmeládu i čatní.

statek Schlettererhof
statek Schlettererhof

Statek zaměřen na pěstování jablek a hroznového vína. Z produktů, které vyrábí manželka Christopha jsou to ovocné marmelády, šťávy, víno, ocet , čatní, kompoty, sušené ovoce, bylinná sůl, čaj , ovoce, ořechy.

statek Schlettererhof

V nabídce statku je celoroční  ubytování, které ve velké míře využívají němečtí  turisté. Nabízejí zde k pronájmu 5 apartmánů pro 2-4 osoby, 2-5 osob.

statek Schlettererhof

Krajina vesnice Dorf Tirol je hodně rozmanitá – začíná zástavbou v nadmořské výšce okolo 600 metrů a sahá nahoru k jezerům Spronser Seen a do národního parku Texelgruppe ve 2.500 metrech. V údolí rostou cypřiše, palmy a citrónovníky, krajinu tu utvářejí také jabloňové sady a vinohrady. Ve vyšších polohách se objevují jehličnany a alpská flóra. Na okolních kopcích se často i v létě vyskytuje sníh. Kromě krajiny se o vaše zážitky během dovolené v apartmánu ve vesnici Dorf Tirol postará také bohatá historie obce.

Pěstování ovoce a vína hraje ve vesnici Dorf Tirol hlavní roli. Z toho důvodu tato sluncem zalitá vesnice zřídila několik tématických stezek: jablečnou stezku a vinařskou stezku. Tyto a další stezky, jako například panoramatická, kulturní a stezka podél starých vodních kanálů, jsou vhodné k procházkám, během nichž se nebudou nudit ani malí turisté. Opravdovým zážitkem pro trochu zdatnější turisty jsou také etapy stezky Meraner Höhenweg nad vesnicí Dorf Tirol a také túry do přírodního parku Texelgruppe.

statek Schlettererhof
statek Schlettererhof
statek Schlettererhof

Rodina Christoph Pircher

Seminarstr. 14

39019 Dorf Tirol

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *