• Menu
  • Menu

Trauttmansdorff – Roter Hahn 2

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Itálie » Trauttmansdorff – Roter Hahn 2

Rajská zahrada

Tip na tento krásný výlet jsme dostali od pracovníka seskupení Roter Hahn, Kevina. Do Merana je to z „naší“ farmy Tholer půl hodinka cesty. Jsme na kraji lázeňského města Merana. Stojíme na velkém placeném parkovišti kousek od vchodu do botanické zahrady. Parkoviště je téměř zaplněné, je neděle a tak sem vyrazili nejenom Italové, ale i spousta zahraničních turistů.

zahrady Trauttmansdorff Merano

Vstup pro dospělého je 13 EUR, zahrada je vhodná i pro vozíčkáře, kterých jsme tady potkaly opravdu hodně.

Zahrada Trauttmansdorff

Zahrada byla otevřena v červnu 2004, nápad pro její vytvoření byl však mnohem dříve už v roce 1980. Součástí zahrady je budova zámku rodiny Trauttmansdorfů, kteří zámek přeměnili na luxusní hotel v době, kdy lázně i Merano navštívila Sissi – Alžběta Bavorská.

zahrady Trauttmansdorff Merano
zahrady Trauttmansdorff Merano

Terasovitá zahrada s výškovým převýšením 100 metrů má rozlohu 12 ha. Při naší květnové návštěvě zářila zahrada pestrými květy právě kvetoucích rododendronů a azalek, louky z barevných máků byly v úžasném kontrastu se zasněženými vrcholky alpských velikánů, které celou zahradu obklopují. Vybudované vyhlídky na vrcholu ještě více zpřístupnily nádherné výhledy do celé zahrady a hory. Nadchla nás visutá vyhlídka od italského architekta Matteo Thuna, moderní zahrada lásky, voliéra s papoušky,  rododendronové pokryvy, barvy,  zeleň a vůně.

Na prohlídku jsme měly 3 hodiny, ale ještě by jsme vydržely další 3, my jsme ale  pokračovaly na další plánovaný program farem Roter Hahn – na ochutnávku vína na farmu Schlettererhof.

zahrady Trauttmansdorff Merano

U pokladen najdete prodejnu s rukodělnými výrobky a produkty z této oblasti. Co se týče občerstvení, to jsmeneviděly. Možná je dobré mít nějakou svačinu a pití s sebou.

Otevřeno : Pondělí – neděle – 9-19 hodin, od konce března do 31. října.

Adresa: Via S. Valentino, 51/A, 39012 Merano BZ, Itálie

Doporučujeme!

zahrady Trauttmansdorff Merano – voliéra

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.