• Menu
  • Menu

Schwerin

 BUGA – Schwerin

Buga – zahradní výstava vývoje zahradního umění od 18 století dodnes.Výstava je posazena do krásného okolí Schwerinského zámku a Schwerinského jezera, které zaujímá plochu cca 60 km2.

zámek Schwerin
zámek Schwerin

Výstava je rozdělena na sedm tématických částí – zahrad (Zahrada 21. století, Zámecká zahrada, Hradní zahrada, Kuchyňská zahrada, Břehová zahrada , Přírodní zahrada, Zahrada Na maštali).Cestujeme autem, první den zastavujeme a ubytováváme se v malém hezkém městečku Lundenerg (cca 50 km jižně od Hamburku). Brzy ráno odjíždíme směr Schwerin. Schwerin, starší český název Zvěřín . Město s necelými sto tisící obyvateli se nachází v severním Německu. Je hlavním městem spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko.

Buga Schwerin
Buga Schwerin

Výstava se nám moc líbila,krásné je město Schwerin a Schwerinské jezero. Jediným problémem bylo neskutečné dusno na začátku výstavy, potom obrovská průtrž mračen s následným prudkým ochlazením.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *