• Menu
  • Menu

Severka – Dycky Most!

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Ústecký kraj » Severka – Dycky Most!

Restaurace Severka

Ti, co sledují seriál Most, vědí! Do Mostu jsme jely s jiným cílem. Chtěly jsme vidět jezero Most, které by se mělo po mnoha letech otevírat až příští rok. Jezero jsme našly a odtud pokračovaly na hrad Hněvín. Přálo nám i počasí a tak výlet i zážitek perfektní.

Dycky Most

Severka

Když už v tom Mostě jsme, nedá nám to, dáváme do navigace restaurace Severka. No, páni, ona opravdu existuje! A tak vyrážíme.

Parkujeme asi 200 metrů od místa, kde by se Severka měla nacházet. Je sobota a podobný nápad má samozřejmě dalších /mnoho/ návštěvníků Mostu. Jsme tu. Vchod, vše je tak, jak má být. Jen nápis vypadá jinak a chybí nám oprýskané neonové označení.

restaurace Severka

Vstupujeme dovnitř, a u výčepu sedí partička chlapíků, asi stálých štamgastů, jako v seriálu. Ani oranžová kombinéza nechybí. Sedáme k oknu, překvapuje nás, jak je restaurace veliká!

Z okna vidíme, jak přijíždějí auta, stojí na blikačkách a řidičí i pasažéři vybíhají a hlavně  se vyfotit a udělat si selfie. Je to ohromná legrace. Kluci za námi se řežou smíchy.

hlavně vyfotit- Restaurace Severka Most

Sárka jde objednat kávu a nealkoholické pivo. Prosím, jedno espresso! Cože, no to nemáme! Tak prosím nějakou kávu! No, jo. Ke stolu mi nese kávu ve skle (to já ráda) . Je to turek jak poleno. Mám ráda silnou kávu, ale tohle je síla! Možná 5 lžiček? Normálně si do turka nedávám ani cukr, ani mléko. Tady ano, síla se moc nemění. Cena za kávu a nealko 40 Kč.

Restaurace Severka Most

Pozorujeme cvrkot v restauraci, každý je zvědavý. Fascinuje nás, že v hospodě i na ulici potkáváme několik podobných psů jako má „Dáša“ ! Musím říci, že točit tady seriál musí jít samo. I nám na jazyk naskakují  samé hlášky. Užíváme si to tady.

Restaurace Severka Most

Restaurace Severka

Seriál Most  vysílá Česká televize pár týdnů, za tu dobu se hospoda, která tady stála již za socialismu, stala velmi populární. Někteří stálí štamgasti si v seriálu i zahráli. U oken je velká televizní obrazovka, teď tu vysílají hokejový zápas. V pondělí tu budou sledovat seriál.

Restaurace Severka Most

Dnes nás obsluhuje servírka Jana a hostinský Emilek /jak mu říkají štamgasti/ ten tu pracuje už 25 let! V seriálu jsme ho neviděli, protože tam nehraje.

V každém případě, je fajn, že jsme se v Severce zastavily a už se těšíme na další díl!

Tak ještě kostel, který také „hraje“ v seriálu a hurá zpět do Prahy§! Dycky Most!

Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Adresa: Zdeňka Fibicha 2844/37, Most

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *