• Menu
  • Menu
Isola Bella u Taragony

Sicílie- nejlepší pláže :)

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Itálie » Sicílie- nejlepší pláže :)

Pláže

Sicílie se může pyšnit hned třemi různými moři, které tento ostrov omývají. Na severním pobřeží se nachází moře Tyrhénské, na východním pobřeží je to moře Jónské a na jižním pobřeží je to pak moře Středozemní.

Ať už hledáte nejkrásnější pláže na koupání kdekoli na světě, obecné pravidlo číslo jedna zní: „Čím dál od civilizace a velkých měst, tím kvalitnější voda.“ Sicílie není výjimkou a tak pokud máte možnost, raději se plážím okolo Palerma vyhněte.

Naopak ty nejkrásnější pláže často bývají v pobřežních přírodních rezervacích, jakou je například i nejstarší přírodní rezervace na Sicílii- Riserva Naturale dello Zingaro. Tato rezervace se nachází na severu ostrova (její břehy tak omývá moře Tyrhénské). Za vstup do rezervace si sice musíte zaplatit 3 eura (studenti 2 eura), ale zato si užijete koupání v panenské přírodě. Nevýhodou může být až přílišná panenskost místa. Jinými slovy, na plážích chybí jakékoli vybavení- od sprch, přes pitnou vodu až k odpadkovým košům tady nenajdete vůbec nic. Pokud vám nebude vadit přibližně kilometrová chůze od parkoviště k první pláži, budete za své úsilí odměněni tyrkysově, křišťálově čistou vodou.

Riserva Naturale dello Zingaro
Riserva Naturale dello Zingaro

Na východním pobřeží jsou vyhlášené pláže v okolí turistického ráje, města Taorminy. Ta, podle mého názoru nejkrásnější, se nachází ve městečku Giardiny naxos, hned u odstavného parkoviště a lanovky do centra Taorminy. Během sezóny jsou místní pláže zaplněné turisty k prasknutí. Aby taky ne. Zátoky, které jsou z obou stran zakončeny skalnatými srázy, překrásný výhled na průzračnou vodu Jónského moře a ostrůvek Isola Bella, na který se dostanete přes úzkou oblázkovou kosu je tak velkým lákadlem, že při své návštěvě snesete i davy ostatních návštěvníků. Výhodou tohoto místa je výborné zázemí. Od sprch,  převlékáren a sociálního zařízení,zde oceníte i mnoho restaurací a stánků s občerstvením.

Isola Bella
Isola Bella

Jižní pobřeží je pak známé svými dlouhými písečnými plážemi, které ocení hlavně rodiny s dětmi. Středozemní moře je zde poměrně dlouho mělké, a tak je toto místo ideální například k dětským vodním hrátkám.

30 kilometrů západně od Agrigenta se na vrcholcích sněhobílých útesů nachází Eraclea Minoa – ruiny antického města, které bylo založeno v 6. století př. n. l. osadníky ze Selínunty. Do dnešní doby se zachovaly pouze ruiny dříve fungujícího řeckého divadla a opevnění. Přímo pod antickou památkou se rozkládá několik kilometrů dlouhá opravdu skvostná pláž tvořená zlatavým písečkem. Její výhodou je jak odlehlost od turistických davů, tak nedaleký kemp, kde můžete (pokud máte rádi válení na pláži) strávit klidně celou dovolenou.

Pláž je ideální i k procházkám. Pokud vás lenošení přestane bavit, můžete se jít projít k bílému útesu, který pláž lemuje ze západní strany. Přímo pod útesem jsou pak popadané krystaly různých hornin, které stojí minimálně za prozkoumání 🙂 .

 

Klára Skuhravá

Nadšení, vášeň a droga. Kdo jednou okusil, pochopí, jak snadné je koupit levnou letenku, zabalit batoh a vyrazit! Pocit naprosté svobody, boření hranic a mýtů...Otevřít svou mysl a se srdcem na dlani se rozběhnout. Cestováním žiji. V současné době i výlety na webu www.justwalkit.cz.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

komentář