• Menu
  • Menu

Sicílie Trapani – září 2021 – 2.část

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Itálie » Sicílie Trapani – září 2021 – 2.část

Erice

Ráno jsme si daly snídani v apartmánu a pak vyrazily do přístavu, kde jsme musely asi 20 minut počkat na autobus do Erice – městečka na kopci kousek od Trapani. Autobus jel v 9:30 hod. a cesta zabrala asi půl hodiny. Už samotná cesta byla zážitek, protože jsme projížděly serpentýnami, odkud byl nádherný výhled do krajiny.

V Erice jsme si sedly na krásné náměstíčko, kde jsme si daly kávu a místní typické sladkosti – cannoli (křupavé trubičky ze smaženého těsta plněné slazeným syrovátkovým sýrem ricotta a často také kandovaným ovocem či kousky čokolády) a tzv. Genovesi Pastry (sladkosti ve tvaru kopečku z tenkého křehkého těsta naplněného pudinkem, ricottou, pistáciemi nebo nutelou a poprášené moučkovým cukrem; navenek jsou křupavé a uvnitř měkké.). Relax u kávy nám zpříjemnil historický průvod a než jsme z náměstí odešly, udělaly jsme ještě nájezd na obchod se šaty.

Po pauze jsme pokračovaly na procházce městem plném dlážděných ulic a kostelů. Z vyhlídky na konci města u Chiesa di Sant´Antonio Abate byl nádherný výhled na moře. Pak jsme sešly k faře Toretta Pepoli a dále zase vystoupaly k hradu – Castello di Venere ve výšce 751 m.n.m.

Pak byl už čas na další zastávku, během které jsme tentokrát ochutnaly další typické sicilské jídlo arancini, což jsou plněné rýžové kuličky smažené ve strouhance. Název znamená v překladu „malý pomeranč“, kvůli podobnému vzhledu. Náplň tvoří obvykle ragú (maso s tomatovou omáčkou), mozzarella a hrášek, bešamelová omáčka, houby, pistácie či lilek. My jsme si daly lilkovou náplň, která nám ale přišla docela mdlá a příště bychom šly spíš do ragú.

Z Erice jsme jely zpět pod kopec lanovkou za 6 EUR (zpáteční by vyšla na 9,50 EUR). Zvažovaly jsme, jestli najdeme zastávku autobusu nebo dojdeme do centra pěšky, ale nakonec jsme se nechaly zlákat taxikářem, který nás k našemu ubytování hodil za nekřesťanských 20 EUR.

Po návratu na apartmán jsme si daly krátký oddech, během kterého se některé zašly rychle vykoupat do moře. Pak jsme se k moři vrátily všechny tentokrát s lahví prosecca, kterou jsme otevřely na pláži, což nemělo chybu. Na večeři si většina z nás dala pizzu, takže jsme se sotva po procházce nočním Trapani rády svalily do postele.

 

 

Simona

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

komentář