• Menu
  • Menu

Sicílie Trapani – září 2021 – 3.část

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Itálie » Sicílie Trapani – září 2021 – 3.část

Kolem ostrova Mozia

Po snídani na apartmánu jsme si tentokrát ještě zašly na kávu do nedaleké kavárny. Poté, co se Lely snažila vysvětlit servírce, jakou chce kávu, jí tahle milá servírka slovensky řekla, že není potřeba se snažit anglicky, když můžeme i po našem. Následně jsme dostaly přednášku o druzích kávy. Vlakem jsme se pak přesunuly na zastávku Mozia – Birki, odkud nás čekalo 3,5 km pěšky. Bylo pořádné vedro, ale naštěstí byl trochu opar, tak se to dalo. Kus cesty jsme musely podél rušnější silnice, ale pak jsme už mezi domy prošly k moři, kde byla hezká cyklostezka.

Ostrov Mozia

Jakmile jsme dorazily k moři, viděly jsme v dálce spousty kiteboardistů a přímo před námi veliké hromady soli. Za chvíli jsme už dorazily k větrnému mlýnu, kde je muzeum soli. Za 10 EUR jsme si koupily lístky na loď, která nás vzala do laguny kolem solných „bazénků“ a kolem ostrova Mozia. Byla to fajn projížďka a užila si to hlavně Lely, která na konci, když kapitán lodi pustil nahlas muziku, začala tancovat jak divá.

Když jsme vylezly z lodi, daly jsme si drink v místním baru a rozhodly se, že nepůjdeme za dalších 6 EUR do muzea. Vlak ze zastávky Spagnuola nám jel za necelou hodinku a my před sebou měly 4km cesty, takže jsme vyrazily a rychlochůzí to na nádraží stihly tak tak.

Marsala

Vlakem jsme pokračovaly asi 5 minut do Marsaly. Mělo to být dle průvodce hezké a živé městečko, ale asi jsme sem dorazily právě v čase siesty, takže tady bylo doslova „mrtvo“. U krásné katedrály Chiesa Madre jsme si daly drinky z vymačkaných granátových jablek a pomerančů a pokračovaly procházkou po městě. Park na konci města byl zavřený, takže jsme vyrazily zpátky na nádraží, odkud nám jel v 16:35 hod. vlak zpět do Trapani (3 EUR).

Na apartmán vzdálený od vlakového nádraží cca 15 minut jsme se došly pouze převléknout do plavek a vzít prosecco z lednice a hned jsme pokračovaly na pláž. Poté, co jsme se následně daly na apartmánu do parády, jsme zašly na poslední večeři a zmrzlinu, která je v Trapani opravdu famózní

 Budíček jsme v úterý měly hodně brzy, protože nám autobus na letiště odjížděl z přístaviště v 6:35 hod. Cesta zabrala cca 45 minut – tentokrát jsme stavěli „na každém rohu“. Letadlo nám letělo v 9 hod. a v Praze jsme přistály za dvě hodinky do moc hezkého počasí. Pak už jen vyzvednou auto na parkovišti a zvládnout ještě 2,5 hodiny do Trutnova.

Simona

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *