• Menu
  • Menu

Silniční rybník – Lipník

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Vysočina » Silniční rybník – Lipník

Najít nějaké pěkné koupání cestou do Jaroměřic nad Rokytkou pro neznalého prostředí je dost těžké. Cestou po hlavní silnici nad obcí Lipník vidím kousek vodní hladiny. Je vedro k zalknutí, otáčím auto a vracím se do Lipníku. Vjíždím někam mezi zástavbu a rybník nikde, objedu Lipník a přejedu most, hned za ním odbočím na pole. Rybník u kterého se nacházím se jmenuje Silniční. Za hradbou keřů je malá pláž a nikde nikdo. Nevím, jestli se mohu vykoupat, přijíždí ještě jedno auto a rodinka má stejný problém. Ujišťujeme se navzájem, že jinde je voda zelená, což tady ne a tak to jdeme vyzkoušet. Voda je skvělá. Koupání na vlastní nebezpečí!

Silniční rybník

Rybníky v Lipníku

Až později zjišťuji, že tady je rybníků více J

Jižním směrem uzavírá obec největší rybník Silniční s vodní plochou 16 hektarů a rybník Okrouhlík, západní okraj obce tvoří hráz rybníka Návesník, na který navazuje řetězec pěti menších rybníků – Vyhlídka, Rekovec, Vápeník, Potvrzník a Matouš, východním směrem jsou to rybníky Havránek, Ševčík a Kopyto. Jihovýchodně od obce nalezneme rybník Babka a severním směrem rybník s místním názvem Helenin bazén.

Silniční rybník

 

Obec Lipník se nachází v mělkém údolí potoka Rouchovanka. Její název byl nejspíš odvozen od velkého množství lip. Jedna z lip, která se nachází na hrázi rybníka Silniční, se objevila i ve fimu Postřižiny.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *