• Menu
  • Menu

Kyšperský rybník Křižánky

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Vysočina » Kyšperský rybník Křižánky

Zastavujeme v malebné údolí v obci Křižánky. Už na první pohled zaujmou krásné roubené chaloupky. Celá oblast je vyhledávaná pro rekreaci. Rybník pak nalezneme v centrální části obce na hranici památkové rezervace.

Kyšperský rybník

Rybník je hned u silnice a tak zastavujeme, převlékáme se do plavek a hurá do vody. Můžeme vstoupit z malé pláže nebo o kousek dále kde je stavidlo jsou schody přímo do vody.I v tom vedru není voda zelená a plavání je velmi příjemné. Nad hrází rybníka se rozprostírá nejvyšší vrchol Žďárských vrchů a Vysočiny Devět skal. Rybník s travnatou pláží je obklopen vzrostlými stromy. Rybník s puncem čisté vody je také hojně využíván rybáři. Dá se zde ulovit kapr, amur, štika a další. Na rybníce se pořádají rybářské závody pro dospělé i pro děti. Rybník určený pro rekreaci a rybolov má rozlohu cca 6 has hloubkou vody kolem 4 metrů. Na břehu je dřevěný stůl s lavicemi. Jiné údaje jsem o rybníce nenašla.

Koupání na vlastní nebezpečí!

Kyšperský rybník Křižánky

Křižánky leží po obou stranách řeky Svratky v místech, kde řeka tvoří přirozenou hranici mezi Čechami a Moravou,  na modré a zelené turistické značce v CHKO Žďárské vrchy. Zajímavostí je, že jedni z prvních na Vysočině používali lyže zdejší učitel Houdek a lesník Resch, kteří si je nechali poslat z Norska v roce 1886.

Pokračujeme dále k rybníku Milovy a k rybníku Chochol.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *