• Menu
  • Menu

Skiareál Špindlerův Mlýn

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Královéhradecký kraj » Skiareál Špindlerův Mlýn

Krkonoše- Skiareál Špindlerův Mlýn

Mami, mám zítra volno, tak co kdybychom jely spolu do Krkonoš za příbuznýma a po cestě si někde zalyžovaly? Dost bláznivý nápad, nelyžovala jsem spousty let, zdraví také není úplně ideální  a ještě někde zmrznu, lyže bych asi ani nenašla.Je to blbost!

Ale, to by nebyla naše Andrejka, ještě večer přitáhla super lyžařskou výbavu (teda až na ty příšerné hůlky, které byly dětské a malinké a já se do nich nevešla :-(. A to není všechno, oblékla mě do svých testovacích oblečků včetně péřové sukně. Byla jsem nabalená a navrstvená jak barevná cibule.

Už ráno to nezačínalo moc dobře, já trochu zaspala (což se mi normálně nestává), poté se nám zasekly vrata u garáže a nemohly jsme vyjet s naším autem. No, nakonec jsme to zvládly a konečně vyjely. Po cestě jsme určily jako cílové místo Horní Mísečky  a těšily se, že tam hezky přepadneme naší nejmladší dcerku Sáru, která zde je na prázdninách na týdenní lyžovačce.

Bylo právě tak akorát, že jsme v pohodě zaparkovaly, ke všemu začalo vykukovat slunce a k té bílé kráse kolem se nebe začalo probarvovat do modra. V tomto středisku jsme nikdy nelyžovaly. Chtěly jsme koupit půldenní (650 Kč). Uf, to je dost a kolik stojí celodenní? No, ta je za 700 Kč. Tak to nám rozum nebere a tak kupujeme celodenní. Jsme ovšem nadšené, že se vlastně dostaneme na Medvědín ve Špindlerově Mlýně!

Medvědín – skiareál Špindlerův Mlýn

Vyjedeme z Horních Míseček vlekem na Medvědín, a tam až do odpoledne s malými přestávkami lyžujeme. Ještě musím dodat, že mimo různé  lyžařské vychytávky,  mám poprvé na sobě péřovou  sukni Skhoop. Je to trochu legrační, protože  já sukně nosím  velmi nerada (skoro vůbec!), ale nesmím nastydnout a tak se podvoluji  a řeknu vám, že mé, odpusťte mi prosím, zadek a kolena, jsou jako v peřince. A to není všechno, ať už ve frontě, přímo na lanovce nebo i na toaletách,  sklízíme s Ajkou obdiv a závist mladých i starších lyžařek, ale i mužů. Jé, kde se to dá sehnat? To asi hřeje co? To je fakt dobrý! A tak milé dámy a ostatní,  jestli chcete mít „zadek„ v teple, tak tady je kontakt www.northshop.cz ! Sukýnky jsou oblíbené také ve Švédku, odkud pocázejí. A věřte, že to bylo mnohem dříve, než to řekla Andrea Verešová 🙂

 Ajka je  navíc brilantní lyžařka  a to jí zase závidím já :-). Počasí je ukázkové a prostředí pohádkové, fronty se dají vydržet a já musím říci, že to bylo opravdu super! Cestou domů se ještě  zastavíme u roubené chaloupky mojí milované babičky a dědečka v Rychlově, uděláme pár snímků, ještě  navštívíme několik příbuzných v Hostinném a Prosečném, pak menší zastávka u přátel v Praze. Páni, je večer  a ten celý den byl jako víno. Ajko díky!

Skiareál Horní Mísečky je vhodným místem pro rodinné dovolené s dětmi, nabízí tři lyžařské vleky“, vždy kvalitně upravené sjezdovky a snowpark s vlastním vlekem, určený snowboardistům. Běžecké tratě na Horních Mísečkách jsou vyhledávaným místem nadšenců běžeckého lyžování, kteří zde najdou každodenně kvalitně upravené běžecké tratě, které jsou výchozím místem na hřebenové túry.

Skiareál Medvědín, který je lanovou drahou spojen se  Skiareálem Horní Mísečky je stále více vyhledáván lyžaři, kteří mají rádi pohodové lyžování na slunečných svazích. Je zde velmi dobrá černá a červená sjezdová trať, která je určená především pro sportovní lyžařskou jízdu.

Medvědín – zalesněný vrch v Českém hřebenu (1235 m), tyčící se nad soutokem Labe a Bílého Labe. Na západě je spojen sedlem Svinské louže s hřbetem Zlatého návrší a na jihu přechází v Žalský hřbet. Strmými srázy Dívčí stráně spadá do Labského dolu a k Špindlerovu Mlýnu.

Skiareál Špindlerův Mlýn – Medvědín, Přední Planina, Hromovka a Mechovinec jsou hory, na kterých se rozkládá Skiareál Špindlerův Mlýn. Jejich zasněžené svahy nabízí možnost výběru obtížnosti sjezdovek a tak si každý lyžař vybere./http://www.skiareal.cz/

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *