• Menu
  • Menu

Sochy z písku v Písku

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Jihočeský kraj » Sochy z písku v Písku

U Kamenného mostu v Písku je na náplavce řeky Otavy malé sochařské sympozium. Námětem pro vytvoření této výstavy pod širým nebem  je “ Rožmberkové na návštěvě v Písku. Sochy představují sourozence slavného šlechtického  rodu pánů z Růže. Obdivovat můžete “ Bílou paní“  Perchtu , věrné psi a opice se znakem rodu. Můžete zde spatřit Petra Voka z Rožmberka Bohunku, Evu, Viléma a Jana Zrinského ze Serynu. Sochy jsou postavny v nadliské velikosti a měří až 3 metry. Na sochy bylo požito 90 tun písku.

Tato akce k propagaci města Písku je realizována ze Zlatého fonducestovního ruchu města i za podpory kraje v rámci projektu Rožmberský rok. Sochy vytvořili MgA. Josef Faltus a MgA. Jiří Kašpar.

Pokud počasí dovolí  je mložné je vidět určitě do konce června a možná i déle…

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *