• Menu
  • Menu
Soutěska Alcantara

Soutěska Góla dell´Alcántara

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Itálie » Soutěska Góla dell´Alcántara

Soutěska Góla dell´Alcántara- Sicílie

Mezi top 10 míst, která na Sicílii musíte bezpodmínečně navštívit, patří i soutěska Alcantara. Ta se nachází na severním úbočí Etny, jen 40 kilometrů západně od Taorminy. Dostanete se k ní jednoduše po klikatící se cestě, která je pro turisty výborně značená. Je vidět že se jedná opravdu o velkou turistickou atrakci, neboť hned u vstupu do soutěsky vás překvapí rozlehlé parkoviště a zázemí s obchody a restaurací, které je připraveno na každodenní nápor turistů.

Soutěska Alcantara je pojmenovaná podle řeky Alcantary, která se v těchto místech hluboko zařezává do čedičového podloží a vytváří tak přes 20 metrů(!) hluboký kaňon.

Soutěska Alcantara
Soutěska Alcantara

Tmavé čedičové stěny, průzračně modrá voda se zelenými odlesky a bujná vegetace je spojení, které na toto místo zcela oprávněně naláká stovky turistů denně. Bohužel si toho jsou vědomi i místní správci, kteří nasadili patřičně vysoké vstupné. Nejnižší cenu zaplatíte, pokud se budete chtít na soutěsku podívat pouze z vyhlídkových plošin. Ty jsou umístěny po celé délce nejzajímavější části soutěsky. Vyhlídkový okruh, jehož projití vám zabere něco okolo půl hodiny, vás vyjde na 8 euro (studentské slevy zde nejsou). Tuto cestu doporučuji pro všechny návštěvníky, kteří na svých cestách nevyhledávají adrenalinovou zábavu. Zvláště pro rodiny s malými dětmi.

Pro ty ostatní bych ovšem doporučila zážitek zcela rozdílný, který místní turistické centrum poskytuje za cenu 20 e. Soutěsku je totiž možné navštívit tak trochu z jiné perspektivy- tedy projít si její dno společně s průvodcem, který by měl zajistit, že se každý z návštěvníků ve zdraví vrátí zase zpět. Na cestě budete muset překonat opravdu nízké teploty vody. Její konstantní teploty se během roku totiž drží okolo 12°C, což může být příjemné na krátké ochlazení během horkého letního dne, ale ne na hodinovou procházku jejím korytem.

Soutěska Alcantara
Soutěska Alcantara

V případě, že je v Alcantaře příliš vysoká hladina vody, jsou cesty přes její koryto turistům uzavřeny. To se bohužel stalo i nám, a tak jsme mohli přírodní fenomén obdivovat pouze po jeho úbočí.

I ti z vás, kteří si místní adrenalinový zážitek nechají ujít, nemusí být smutní. Až k vodě se můžete dostat pomocí výtahu, který vás sveze i vyveze několik desítek metrů do kaňonu, nebo můžete k ledové vodě sejít po obrovském schodišti. Pokud si s sebou vezmete i opalovací plavky a dostatek tekutin či malou svačinku, můžete v Alcantaře strávit klidně celé příjemné odpoledne.

citrusový sad
citrusový sad

 Na druhé straně od parkoviště můžete ještě navštívit muzeum místního tradičního zemědělství, jehož součástí je i obrovský sad ukázkových odrůd citronovníků, pomerančovníků a jiných středomořských ovocných dřevin. Citrusy zde současně kvetou a plodí téměř po celý rok. Šťavnaté, zralé a čerstvé plody, které jsou všude okolo vás. Lákadlo, kterému se jen těžko odolá…

Klára Skuhravá

Nadšení, vášeň a droga. Kdo jednou okusil, pochopí, jak snadné je koupit levnou letenku, zabalit batoh a vyrazit! Pocit naprosté svobody, boření hranic a mýtů...Otevřít svou mysl a se srdcem na dlani se rozběhnout. Cestováním žiji. V současné době i výlety na webu www.justwalkit.cz.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.