• Menu
  • Menu

Štěchovický most Dr. Eduarda Beneše

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Středočeský kraj » Štěchovický most Dr. Eduarda Beneše

ŠTĚCHOVICE – silniční most

Štěchovice jsou častým výchozím bodem pro krásné výlety s vyhlídkami na Vltavu či řeku Kocábu. Odměnou výletníkům jsou panoramatické  obrysy nádherných zalesněných kopců dotvářející malebná údolí. Do Štěchovic se jezdí i za významnou vodní stavbou tzv. „ vltavských kaskád „ . V obci je kostel sv. Jana Nepomuckého,  postavený ve stylu posecesní romantizující architektury.

Most. E Beneše

Železobetonový most Dr. Eduarda Beneše

byl postaven v letech 1937-1939 firmou ing. J. Kindla podle projektu architekta Miloslava Klementa. Náklady činily asi 3 400 000 tehdejších korun. Jedná se o první mostní stavbu u nás, která má dva duté betonové oblouky. Na obloucích o výšce 12 m je na 2 x 14 táhlech zavěšena vydutá mostovka. Elegantní 141 m dlouhý štěchovický most dokumentuje vysokou úroveň předválečného mostního stavitelství.

Most. E Beneše

Jeho oblouk má rozpětí 113,8 m (tehdy nejvíc v Československu). Spojuje Štěchovice a Brunšov na místě historického přívozu. Od roku 1965 je památkově chráněn /kulturní památka/. Poslední větší oprava mostu proběhla v roce 1995. /libri.cz/

Most. E Beneše
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *