• Menu
  • Menu

Výstava Steve McCurry

Afgánská dívka

Krásná výstava skončila. Fotografická výstava v prostorách  Staroměstské radnice v Praze byla i poslední den naplněna   návštěvníky. O výstavě se dá říci jenom jediné, PARÁDA a zaplať Bůh, že jsme to stihli!  O fotografiích se nedá mluvit, to se musí vidět. Průřez  McCurryho tvorbou   přinesl soubor  fotografií od událostí 11. září 2001 přes sovětskou invazi do Afganistánu až k životu mnichů v buddhistických klášterech. Vidět „ Afgánskou dívku „  a fotografie z pohledu autora, které jsme také navštívili /Barma, Thajsko, Srí Lanka …/, bylo opravdovým zážitkem.

výstava  Steve Mc Curry
výstava Steve Mc Curry

Steve McCurry 

Steve McCurry se narodil v Philadelphii. Už více jak 30 let patří k nejuznávanějším osobnostem současné fotografie. Zaměřuje se na konflikty, mizející kultury, starobylé tradice i moderní život. V jeho fotografiích dominuje lidskost a obrovské emoce.  Jeho nejslavnější fotografií je „ Afgánská dívka“. Z ocenění, které McCurry získal – Zlatá medaile Roberta Capy, Cena National Press Photographers Award , čtyři první místa ve World Press Photo a mnoho a mnoho dalších….

výstava  Steve Mc Curry
výstava Steve Mc Curry

Výstava se konala pod záštitou  Velvyslanectví USA v Praze. Výstavu pořádala federace fotografického umění /ČFFU). Tvorba Steva McCurryho byla v České  republice představena poprvé. Prezentace  107 nejznámějších fotografií  Steva McCurryho  byla instalovaná  v Praze na Staroměstské radnici. Konání výstavy 8.9. – 30.9.2015

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *