• Menu
  • Menu

STUDENTSKÁ THÁLIE 2013

STUDENTSKÁ THÁLIE – Finále 4.3.2013 Nová Scéna Národního divadla

Studentská Thálie je novou prestižní soutěžní přehlídkou středoškolské autorské tvorby, realizovanou ve dvou sekcích, v Autorském tvaru a Autorském počinu. Pro obě sekce je letos vyhlášeno téma: „Jako poprvé.“ Do prvního ročníku Studentské Thálie se hlásí student nebo herecký soubor neumělecké i umělecké pražské střední školy. Autorské tvary i počiny hodnotí porota, složená z profesních odborníků a studentů dotyčných oborů. Motivací a výsledkem tvůrčího úsilí zúčastněných je finálový den na Nové scéně ND v Praze, spojený s předáním Cen Studentské Thálie a s prezentací vybraných tvarů a počinů, včetně divadelního, hudebního, tanečního a výtvarného doprovodného programu.

Nová Scéna Národního divadla – vestibul

Pro nominační den Studentské Thálie bude vybráno šest Autorských tvarů, které jejich interpreti a soubory odehrají na jevišti Nové scény ND v Praze 4. března 2013. Odborná porota udělí Ceny Studentské Thálie za autorský tvar i autorský počin, MgA. Jiří Hromada, prezident Herecké asociace, udělí absolutnímu vítězi Studentské Thálie Cenu prezidenta Herecké asociace. Během slavnosti předáme Cenu Divsalónu za předchozí divadelní sezóny. Ocenění a vybraní autoři budou součástí doprovodného programu. První část přehlídky Studentská Thálie proběhla 28. února 2013 v Divadle Na Prádle.

Gymnázium na Pražačce – kvinta c

V soutěžním a doprovodném programu vystoupí- během komorní scény Studentské Thálie a jejího finálového dne- mladí tvůrci z Gymnázia Jiřího Gutha-Jarkovského, Gymnázia Nad Kavalírkou, Gymnázia Na Vítězné pláni, Gymnázia Na Pražačce, Prvního obnoveného reálného gymnázia, Gymnázia Jaroslava Seiferta, Gymnázia Na Zatlance, Gymnasia Jižní Město, Pražské konzervatoře, Mezinárodní konzervatoře Praha, Tanečního centra Praha- konzervatoř, Anglicko-českého gymnázia AMAZON, Open Gate aj. Na prvním ročníku spolupracují rovněž neziskové organizace Máme otevřeno?, o.s. a Domov pro osoby se zdravotním postižením Sulická.

Gymnázium G. Jarkovského – kvarta b

Shodou kosmických osudů i štěstí je nám ctí , že jako doprovodné a výtvarné seskupení,  se této zajímavé akce zúčastnily i  Gymnázium na Pražačce – kvinta c  a Gymnázium G. Jarkovského – kvarta  b. K naší velké radosti  se  na výtvarných projektech podílely    i naše dvě dcery  Tereza a Sára a jejich spolužáci, kteří na těchto školách studují.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *