• Menu
  • Menu

Icehotel Jukkasjarvi

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Švédsko » Icehotel Jukkasjarvi

Icehotel Jukkasjarvi  – první , největší a nejznámější ledový hotel na světě !

V obci Jukkasjarvi , vzdálené asi 17 km od města Kiruna v Severním Švédsku, byl vce 1990 postaven první le rodový hotel, ICE HOTEL Jukkasjarvi , na světě . Od té doby, každý rok od prosince do dubna, zde hotel znovu vyroste do své neopakovatelné krásy.¨

Icehotel Jukkasjarvi Švédsko


V roce 1989 zde japonští umělci pořádali výstavu ledového umění. Na jaře roku 1990  pak francouzský umělec Jasnot Derik ve stejné oblasti uspořádal výstavu ledového umění ve tvaru iglú. Jednu noc nebyly ve městě žádné volné pokoje a několik turistů požádalo o  svolení, zda by v iglú mohli přespat. Spali ve spacáku a byli prvními hosty  Hotelu.

Hotel je vystaven z bloků  ze sněhu a ledu , které jsou odebírány z řeky Torne. Proces  odebírání začíná už v listopadu . Sníh je napěchován do obrovských převrácených trolejových ocelových forem a nechá se zmrazit. Ledové bloky pak postupně jsou transportovány do hotelu, kde z nich umělci tvoří umění a design hotelu. Hotel se otvírá v několika fázích , první fáze se otvírá začátkem prosince, pak každý týden přibývají další části hotelu až do začátku ledna, kdy je hotel hotov. Hotel v této poslední fázi pojme více než 100 hostů ve vystavených pokojích a apartmánech, je zde bar, kostel, recepce, , velký sál.

Icehotel Jukkasjarvi Švédsko

Nábytek jako jsou židle a lůžka je tvarován také z ledu. Hotel v Jukkasjaravi je největší ledový hotel na světě a vše v hotelu je unikátní , architektura se mění každý rok a přísná porota vybere umělce, kteří předloží nejlepší návrhy na vytvoření hlavních struktur hotelu.

Hotel navštíví každý rok turisté z celého světa.

Když přijde jaro , všechno začne tát a voda se znova vrací do řeky Torne.

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *