• Menu
  • Menu

Stockholm s památkami UNESCO

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Švédsko » Stockholm s památkami UNESCO

Královské město, vznešené nejenom svou historií a významem , ale  zajímavé svou polohou rozmanitostí a krásou. Stockholm se rozkládá na čtrnácti ostrovech. Stockholm je hlavním a největším městem Švédska. Leží na východním pobřeží mezi jezerem Malaren  a Baltským mořem a je důležitým obchodním a průmyslovým centrem, je zde  důležitý přístav a silniční a železniční uzel.

Stockholm

Historické jádro Stockholmu se nachází ve starém městě ( Gamla Stan). Najdete zde mnoho budov, úzkých uliček , inspirovaných architekturou Vídně a Berlína. Při své návštěvě byste měli určitě navštívit  Skansen, muzeum Vasa, Národní muzeum, Radnici se svoji velkolepou vyhlídkou na město a dvě význačné památky UNESCO – dřevěný hřbitov , kde najdete styly od románského až po funkcionalistický a  určitě stojí za zmínku, že zde byla pohřbena  ze známých osobností například Greta  Garbo. Velkým historickým i architektonickým dílem je určitě další z památek UNESCO a to Královský palác. Z dalších zajímavostí je to určitě velmi zajímavý výlet na archeologické naleziště  z 9. a 10. století , kde se nachází vikingská historie – Birka a Hovgarden. Zajímavostí a pamětihodností nejdete  ve Stockholmu mnoho .

Švédové si potrpí na čisté a ekologické prostředí, Stockholm je prošpikován uličkami pro cyklisty  a všudypřítomnou zelení. V centru projíždějící vozidla platí mýtné. Ve švédské metropoli  jsme strávili čtyři krásné dny a i tak jsme

Stockholm – náš botel

měli program velmi nabitý. Ubytovaní jsme byli na lodi. Bylo to romantické jenom chvíli, vše se s námi houpalo..

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *