• Menu
  • Menu

Skanzen na ostrově Djurgarden

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Švédsko » Skanzen na ostrově Djurgarden

Velmi zajímavou a turisty z celého světa navštěvovanou atrakcí Stockholmu je Skanzen.  Vstoupíte- li , rázem  vás obklopí doba bez počítačů, televize a dalších technických vymožeností posledních desetiletí. V celém areálu skanzenu se seznámíte s životem  a architekturou 17.- 20. století ve Švédsku.  Pro návštěvníky zde je připraven i přehled vývoje řemeslných a rukodělných  prací . Na 150 unikátních   opravdových staveb a domů , které by jste v  minulosti  našli  rozesety po celém Švédsku, zde tvoří jakousi miniatru starého Švédska . Budovy byly rozebrány a potom sestaveny na místě.

Stockholm – Skanzen

Skanzen založil roku 1891 Artur Hazelius, kdy byl součástí Severského muzea. Od roku 1963 je Skanzen samostatný , ale budovy patří do majetku Severského muzea.  Skanzen se rozprostírá na ploše 300 000 m2 a každý rok jej navštíví přes  jeden milión návštěvníků. Najdete zde nejenom originál zastavěného města , ale seznámíte se i s architekturou a životem na venkově. Další neméně zajímavou, ale pro návštěvníky velmi příjemnou skutečností je všudypřítomná zeleň. Od vzrostlých alejových stromů, po luční plochy  , po záhony se spoustou rostoucích voňavých bylin  až po  neméně zajímavé dobové zahrádky . Pro zachování symbiózy i pocitu opravdovosti zde najdete  jakousi ZOO na 70 živočišných druhů z říše Skandinávské fauny .Příkladem může být přítomnost losů, sobů, rysů , medvěda hnědého , lachtana , ale i obyčejné myši, krysy , hmyz , pavouci , netopýři , ale i hadi , želvy a krokodýli.

Navštívit Skanzen můžete po celý rok a najdete jej na ostrově Djurgarden.  Po celém areálu najdete spousty dobových obchůdků . Je zde možné se občerstvit i najíst v některých z mnoha restaurací.

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *