• Menu
  • Menu

Tatrovice – přehrada na koupání

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Karlovarský kraj » Tatrovice – přehrada na koupání

Vodní nádrž Tatrovice

Na horké dny jsme vybraly tentokrát kraj karlovarský. Naše první zastávka byla přehrada Tatrovice. Až do chvíle, kdy jsme místo navštívily, jsme o existenci a názvu přehrady neměly ani potuchy. Z Karlových varů je to sem kousek. Jsme v chatové oblasti, uprostřed přírody. Jsou místa, kde se dá zaparkovat, na mnoha místech je cedule soukromý pozemek, což respektujeme. K vodě to máme  200 metrů. Před námi se objevuje vodní nádrž  obklopená lesy.

Přehrada Tatrovice

Je vedro, na břehu jsou možná 4 lidi a pes. No, paráda, jdeme to zkusit. Do vody vstupujeme po písečno-štěrkovém dnu a voda je příjemná. Vůbec ne studená, ale osvěžující.  Po osvěžení se jdeme podívat na přehradu. Jdeme pěšinou lesem nebo přímo kolem vody, je tu několik plážiček, písečných i travnatých.  Škody jen, že někteří návštěvníci dělají i tady nepořádek, plechovky, plastové lahve, vajgly, to prostě nepochopíte!

Jdeme po hrázi, jsme na opačné straně jezera. Tady se také dá koupat, je tu i nudistická pláž. Kolem jezera není žádné zázemí, ani toaleta ani občerstvení. O to více jsme si pochutnaly na skvělém melounu, který jsme si přinesly. Voda v jezeře je načervenalá, ale čistá. Obsahuje rašelinu.

Koupání je na vlastní nebezpečí!

Přehrada Tatrovice

Přírodní koupaliště Tatrovice

Vodní umělá nádrž, ležící v nadmořské výšce 595 metrů, se štěrkovým dnem, o rozloze 22 ha.Voda je intenzivně zásaditá díky přilehlým rašeliništím. Pláž není kompaktní, tvoří ji různé plácky s povrchem – písek, tráva. Vstup do vody je pozvolný, voda je tmavá, nevhodná pro potápění, jinak je velmi čistá. Mimo letní sezónu je voda chladnější.V uplynulých letech byla jakost vody hodnocená jako výborná.

Pod přehradní hráz se dostanete autem z obce Tatrovice nebo jako my po silnici a polní cestě z jižní strany.

Přehrada Tatrovice
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *