• Menu
  • Menu

Tenerife

La Laguna, Puerto de La Cruz, Garachico a Santa Cruz de Tenerife.

Kanárský ostrov Tenerife není pouze o krásné krajině. Je to také bohatá historie a kulturní zajímavosti, které lákají turisty vyjít z hotelových rezortů a podívat se po okolí. Města jako La Laguna, Puerto de La Cruz, Garachico a Santa Sruz de Tenerife jsou toho důkazem.

Garachico je malé městečko na severním pobřeží ležící jen několik kilometrů západně od města Icod de los Vinos. Úzké historické uličky, náměstí s kostelem, pobřežní bazénky na koupání a místní staříci dohadující se nad šálkem kávy, to je typický obraz městečka, které by měl navštívit každý správný romantik.

Po cestě přes severní pobřeží si nenechte ujít ani návštěvu vedlejšího města Icod de los Vinos. Kromě vstupu do lávové jeskyně se zde nachází i nejstarší v dnešní době už obrovský strom dračince.

O poznání větším městem je také na severním pobřeží ležící Puerto de La Cruz. Až se konečně probojujete skrz nepřeberné množství nově nastavěných hotelů, objevíte zde krásné historické centrum typické svou koloniální architekturou. Během odpoledních a večerních hodin to ve městě začíná pořádně žít. V restauracích nechybí živá hudba, parky a promenády jsou přeplněné turisty i místními. Nejlépe si zdejší tradiční jižanskou atmosféru užijete na zahrádce jedné z mnoha kaváren či restaurací za doprovodu sklenice s vínem.

Garachico
Garachico

Je to právě Puerto de La Cruz, kde se nachází slavný ZOO Loro Parque, obrovský zábavní komplex se zvířaty, na který potkáte reklamy po celém ostrově.

Hlavním a největším městem ostrova je Santa Cruz de Tenerife. Kromě sídla Parlamentu a vlády Kanárských ostrovů, které se nahází na Plaza de Espaňa, je město považováno za kulturní centrum ostrova. Nachází se zde několik muzeí, sakrálních objektů a nechybí ani příklady nové architektury. Jednou z nejreprezentativnějších budov celého ostrova, je budova koncertních síní – Auditorio de Tenerife od známého španělského architekta Santiaga Calatravy. Ta se nachází při pobřeží a stala se symbolem nejen města ale i celého ostrova.

Ve městě se mimo jiné nachází i mnoho památek jako je například hlavní kostel města- Iglesia de la Concepción, který byl postaven okolo roku 1500, nebo kostel Iglesia de San Francisco de Asis. Mezi turisticky oblíbené patří místní trhy ale i karneval, který se zde koná o Velikonocích v úterý před Popeleční středou.

Spojené jednou tramvajovou linkou jsou města Santa Cruz de Tenerife a studentské město San Cristobal de La Laguna. La Laguna je dle mého názoru nejhezčím městem na ostrově. Bylo založeno koncem 15. století Alonsem Fernándezem de Lugo. Městské historické centrum je od roku 1999 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Palácová výstavba z koloniální doby, úzké uličky a barevné kamenné domy s dřevěnými vyřezávanými balkóny, zhruba tak by se dalo popsat toto malebné město.

Téměř všechny palácové budovy jsou pro turisty volně přístupné a to i přesto, že se v nich v současné době nachází třeba sídla soukromých firem. Před každým palácem je navíc umístěná cedule, která návštěvníka seznamuje s historií dané budovy.

La Laguna se pyšní i významnou sakrální budovou, katedrálou Panny Marie Pomocné, jejíž fasáda se v současné době opravuje. Kolorit města významně dotváří i zdejší univerzita Universidad de la Laguna, na které studuje přes 30 tisíc studentů.

Klára Skuhravá
Klára Skuhravá

Nadšení, vášeň a droga. Kdo jednou okusil, pochopí, jak snadné je koupit levnou letenku, zabalit batoh a vyrazit! Pocit naprosté svobody, boření hranic a mýtů...Otevřít svou mysl a se srdcem na dlani se rozběhnout. Cestováním žiji. V současné době i výlety na webu www.justwalkit.cz.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *