• Menu
  • Menu

Tetínské vyhlídky-podzimní krása

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Středočeský kraj » Tetínské vyhlídky-podzimní krása

Vyhlídka na Berounku

Fičák, který provázel celý dnešní vlastně nejteplejší den, spíše od procházky odrazoval. Ale nakonec rozhodnutí jet do Tetína bylo odměněno TOP zážitkem.

Vyhlídka na Berounku – Tetín

Kostely

V Tetíně jsou 3 kostely – sv. Ludmily, sv. Kateřiny a sv. Jana Nepomuckého. Zastavuji na parkovišti u prvních z dvou jmenovaných. Obloha je černá a malinko poprchává, vítr přivane nádherné světlo a celý protější kopec i s domečky se rozzáří.

Kostel sv. Kateřiny a sv. Ludmily

Vyhlídka

Temné mraky mě provázejí až k torzu hradu a na vyhlídku. Fouká, hodně fouká a nebe hraje těmi nejkrásnějšími barvami. Objeví se duha a já opuštěná jen nahlas říkám Bože to je krása, Bože to je krása. Okamžik mezi nebem a zemí, jsem součástí vesmíru. Vše trvá několik minut a nebe se zase zatáhne. Jsem zasažena tou krásou a kolem kostelíka sv. Jana Nepomuckého se vracím zpět. Slunce už se neukáže. Děkuji.

Vyhlídka na Berounku – Tetín
Vyhlídka na Berounku – Tetín

Tetín

Tetín známe v souvislosti s pobytem a tragickou smrtí kněžny Ludmily. Tetín je stále obestřen mnoha tajemstvími, která se po staletí jednoznačně nepodařila objasnit. Třeba způsob zavraždění kněžny Ludmily, kdo byli její vrazi. Do oblasti bájí je zahalen také hrad druhorozené dcery knížete Kroka Tety. Nepoznané také skrývá středověký přemyslovský hrad synovce probošta Vyšehradského, Přemyslovce Štěpána z Tetína i časové vymezení vzniku kostelů.

Kostel sv. Jana Nepomuckého Tetín

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *