• Menu
  • Menu

Thajsko 2021 – Expedice 1

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Thajsko » Thajsko 2021 – Expedice 1

Nakonec jsme odběry absolvovali. Je fakt, že mi hrábli do obou nosních dírek a dál až do mozku, (včera jsem byla na PCR testu a ani jsem o tom nevěděla), dnes to byl masakr. Tak teď oba čekáme na výsledky. Držte všichni palce. Jdu balit.

Před cestou do Thajska

Pozítří, když všechno dobře dopadne, tak nastane TEN velký den.  Trochu se to komplikuje. V Pattayi, kam máme jet, je úplný lock-down, nesmí se vycházet a dochází pitná voda. Pokuty a exekuce za nedodržení „pravidel“ jsou 100 000 BTH a rok vězení. Ani na to nechci myslet. Thajci jsou vystrašení na smrt, protože tam doteď COVID nebyl. My jsme si už na něj za těch 10 měsíců tak nějak zvykli.

Mám velmi rozpačité pocity. Nejradši bych to o měsíc posunula. Honzík říká, že vše bude v pohodě. Tak mu věřím. Jedu tam s ním. Bez něj bych tam URČITĚ nejela.  Poprvé v životě se nějak k zbláznění netěším. Jsem si vědomá všech komplikací, které můžou po cestě nastat. Tak doufám, že se navzájem podržíme.

Je to EXPEDICE v pravém slova smyslu. No, v nemocnici v BKK bych určitě nechtěla skejsnout!

Bangkok

Karanténa

Při příletu nás čekají 2 týdny karantény v luxusním hotelu. To bude první zkouška ohněm. Tak drahou dovolenou,  jako bude ta karanténa, jsem snad v životě neměla. Pokud bude Pattaya ještě, tak se můžeme odsunout někam na ostrovy. Volala jsem Jarouškovi, který má krásný dům na Koh Lantě, za kolik by nám ho v případě potřeby pronajal. Říkal, že jen za měsíční náklady, co  je 10 000 BTH, to znamená 5 000 na měsíc na osobu, což je opravdu krásná cena. Tak uvidíme. Mluvila jsem i s nějakým Romanem z Bratislavy, který má 6 krásných domečků  hned u moře na otrově Koh Samui a 11.1 tam také odlétá.  Tak to by byla druhá možnost.

Testy

Včera večer přijel Honzík a dnes jsme měli jít na 8. hodinu na testy do Žlutých lázní. Já měla termín na 8 objednaný už asi 3 týdny. Honza prý raději přijede sem a uděláme to spolu. Připravila jsem mu obálku se všemi dokumenty, které bude na cestu potřebovat. Večer když přijel, povídal ještě snad do jedné hodiny.  V životě jsem nepotkala muže, který by tolik mluvil  :):):). Večer i ráno jsem mu ještě připomenula, aby si zkontroloval zda má všechno, co potřebuje.

Byla jsem si vědomá, že na test se musí přijít PŘESNĚ na objednanou hodinu. Asi vědí proč objednávají lidi po 5 minutách. Vstávali  jsme brzy, já udělala snídani, umyla nádobí a před půl osmou jsme vyrazili. Všechno hezky naplánované, časově tak akorát. Sedli jsme do auta a Honzík říká, že už nemá benzín a že nutně musíme někde natankovat.  Začínám být nervózní. Na to už opravdu nemáme časovou rezervu. „máš peníze v hotovosti na zaplacení testu“? ptám se Honzíka. Ne, nemá, ještě musíme jít vybrat z karty. Hledáme bankomat. Jsem úplně na nervy. Tlak stoupá. Je 8.15 a my nejsme na místě. Určitě mám tak 220 na 160.

Konečně dorážíme na místo. Je hnusně, zima, poprchává a v řade čeká tak 30 lidí. Říkám, že jsem objednaná na 8 (Honzík až na 9.55. Věřím ve vlídnost personálu). Sestřička mi neochotně říká, že ji to nezajímá, že jsem byla objednaná na 8.00 a je (DIKY HONZÍKOVI) 8.20. Stavíme se oba do fronty. V půl deváté máme být u MUDr. Macháčkové. To už také nestihneme. Volám Macháčkové, je vlídná a říká, že můžu přijít kdykoliv. To ještě neví, že přivedu Honzíka, který k ní nepatří a potřebuje taky vyplnit dokument na cestu „FIT TO FLY“, který spolu s negativním výsledkem testu musíme poslat na Ambasádu.

Nakonec jsme odběry absolvovali. Je fakt, že mi hrábli do obou nosních dírek a dál až do mozku, (včera jsem byla na PCR testu a ani jsem o tom nevěděla), dnes to byl masakr. Tak teď oba čekáme na výsledky. Držte všichni palce. Jdu balit.

PCR test, foto internet

 

V souvislosti s přetrvávajícím nouzovým stavem v Thajsku je cestování do země stále zásadně omezeno. Případní zájemci o cestu do Thajska by proto měli věnovat zvýšenou pozornost následujícím informacím: více MZV . 

V Thajsku platí nouzový stav v souvislosti s covid-19  do 28. 2. 2021. Země zůstává vůči vnějšímu světu uzavřena. K případné cestě je třeba získat „certificate of entry“ a po příletu absolvovat povinnou 14ti denní karanténu v hotelu.

zuzanahappy

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *