• Menu
  • Menu

Thajsko a Vietnam 21- Krabi, Wat Sai Thai

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Thajsko » Thajsko a Vietnam 21- Krabi, Wat Sai Thai

Wat, co není watem

Cestou do hostelu ještě míjíme chrám  Wat Sai Thai, který je vzdálen od Krabi asi 7 km u silnice č. 4034 směrem  na  Ao Nang. Slunce ozařuje vápencový útes a tak zastavujeme a doufáme, že se do chrámu dostaneme. Jsou tu postranní vrátka, kterými prochází mnich a tak šup a už jsme tam. Až na několik mnichů, starců  bez zubů, kteří  metou věčné listí, nikde nikdo. Myslím, že jim nevadí, že tu jsme a tak pokračujeme k velkému Buddhovi.

Wat Sai Thai

Buddha

Pod skalou  pak leží v odlesku zapadajících paprsků 15. metrový Buddha. Je zde stará zvonice bez zvonu, několik hrobek s pozůstatky  i zbytky kremační místnosti z časů aktivní  monastrie. Několik malých Buddhů i kohouti.

Wat Sai Thai

Zdejší  wat vlastně není watem, i když to má přímo ve svém názvu  Wat Sai Thai. Důvodem  je to, že zde nežije dostatečný počet mnichů, aby dostal  chrám oficiální status watu.

Wat Sai Thai

Krásné květy tropických stromů a rostlin, klid  ukončují náš dnešní nabitý den a my se těšíme už do postele.

Wat Sai Thai
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *