• Menu
  • Menu

Thajsko a Vietnam 25 – Krabi Night Market

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Thajsko » Thajsko a Vietnam 25 – Krabi Night Market

Thajské trhy

Od jezera  Cheow Lan v NP Khao Sok zastavujeme na jednom z thajských trhů v Khao Phang, na silnici 3062. Je to trh zaměřený hlavně na jídlo (a je asi spíše přímo pro Thajce). Karim nám objednává samé thajské chuťovky a tak jdeme stánek od stánku a obdivujeme vše. Barvy a chutě Thajska nás stále překvapují! Je už tma a my pokračujeme směrem na Krabi. Po cestě zastavujeme u příbuzných, kde má Karim auto.

Trh v Khao Phang
Trh v Khao Phang

Loučíme se s naším kamarádem, a doufáme, že zase někdy  brzy….

Krabi Night Market

A protože zítra opouštíme Krabi nemůžeme nezajít ještě na jeden z nočních trhů. Na trhu je přes 50 stánků s různými produkty a pouličním jídlem. Jsme docela najedené, ale dát si skvělou pálivou polévku z čerstvých surovin a bylinek, to prostě neodoláme. Je tu spousty dalších dobrot grilovaný satay (kuřecí, vepřové nebo hovězí broskve namočené v kokosovém smetaně, chilli a arašídové másle), grilované ryby,  smažené olihně, dušení krabi, koláčky a sladkosti. Ve stáncích jsou úhledně a lákavě naskládané všemožné druhy a tvary ovoce a zeleniny.

Krabi Night Market

Na trhu docela hodně lidí. Potřebujeme nakoupit nějaké suvenýry a tak couráme i v obchůdcích s tričky,  obdivujeme šperky, obrazy a ART od místních umělců. V originálním stánku  si  dáváme Cuba Libre do bambusových pohárů.  Výběr nápojů  je tu velký,  ovocné koktejly a piva, čerstvá pomerančová šťáva,  Long Island Ice Tea, B52, Cuba libre a Kamikaze,  ceny v rozmezí od 120 –  180 bahtů. Večer se zde konají i  hudební vystoupení, karaoke, tanec. Vše můžete v klidu pozorovat  s posezením a dobrým jídlem i pitím od malých stolečků.

Krabi Night Market

Většina obchodů přijímá hotovost, karty jen minimálně. Najít zde toaletu byl docela problém. Nakonec jsme vzaly za vděk toaletě uvnitř malé haly, kterou jsme nakonec objevily.

Night market se koná se každý pátek, sobotu a neděli od 17:00 do 22:00.

red rose apple

Market najdete na  Soi Maharaj 8 a na náměstí 2 000 m2, které se nachází hned za obchodním domem Vogue v centru Krabi.

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *