• Menu
  • Menu

Thajsko, Kambodža s dětmi

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Thajsko » Thajsko, Kambodža s dětmi

Souostroví Tarutao

Ostrov Robinsona /Butan// a další malebné ostrovy Jižní Thajsko – Koh Lipe, Ko Hin Ngam , Koh Bulon , Butan,Rawi

15.1.  Přijíždí rychlá loď.Většinu osazenstva tvoří Rusové.Vyrážíme přes ostrov Bulon na ostrov Koh-Lipe. Cesta je příjemná, sedíme vzadu, loď rozrážející vodní hladinu pod námi tříští vodopády průzračné vody.

Jižní Thajsko

Míjíme ostrůvky a desítky roztodivných skalních výčnělků trčících z vody. Rychlou jízdu si s rozkoší užíváme. Sárka žadoní , že chce vidět delfíny. Moc ji nevnímám a odbývám ji se slovy : když si něco přeješ , musíš se na to soustředit a ono se ti to vyplní! Za pár minut krouží loď kolem vysoké skály, kde hnízdí stovky ptáků.

Ko Lipe

Dost často jsou tito tvorové terčem zlodějů, kteří je za draho prodávají jako pochoutku do některých kuchyní. Plujeme dál, když lodivod křičí a máchá rukama. Nerozumím . Až když všichni na lodi stojí a slyším fisch,fisch !! V dáli, na stříbřité hladině , je vidět ladná těla skákajících delfínů. Beru Sárku za ruku, a v duchu se jí omlouvám. Je to zážitek! Na naše milované Koh –Lipe doplouváme zanedlouho.

18.1. Je překrásné ráno. Dnes na staré bárce vyrážíme na výlet. Cílem jsou ostrůvky a potápění kolem ostrova Koh –Lipe, patřící do souostroví Tarutao. Na lodi se schází báječná parta. Naši českou výpravu doplňuje lodivod Sipe a k obrovské radosti dětí i jeho čtyřnohý thajský oříšek.

Koh Lipe-Jižní Thajsko česká parta a Sipe

1.zastávkou je potápění na volném moři. Jsou velké vlny a pod námi nádherné korály. Ivan varuje, aby se Sárka tady raději nepotápěla.Vedle nás zastavuje ještě jedna loď s Thajci.Vyndávají kajaky a lákají Sáru na projížďku. Mám malou dušičku, ale pak s nimi šťastná brázdí kolem, i Terka se vynořuje a přidává se k nim.

Koh Hin Ngam

2.zastávkou je neobydlený ostrůvek  Koh Hin Ngam je celoplošně pokryt tisíce černých valounů.

Koh  Hin Ngam-Jižní Thajsko

Na kraji je cedule s výstrahou, aby nikdo ani jedem kámen odsud neodvezl !! Kolují historky , co všechno se stalo lidem , kteří výzvě neuposlechli. Nevíme jestli hororové historky jsou smyšlené , ale my jsme si žádný kámen neodnesli. Slastně se vyhříváme na haldách rozpálených šutrů a pozorujeme skladby a obrazce, které kameny tvoří. Ty které omývá voda, dávají ještě větší průchod naší fantazii.

Plujeme dál, sledujeme širou hladinu , když v dáli se objevuje velká rybářská loď a vysílá světelné signály. Poleje nás pot, a ještě čerstvé obrazy z loňských tsunami nám vrývají útrpný výraz do našich tváří.  Sipe , beze slova vysvětlení prudce otáčí loďku a žene se k velké lodi. Nechápeme…Už z dáli na nás mává parta chlapíků s širokými úsměvy na tváři a halasně zdraví Sipeho i nás. Jaká úleva, jsou to Sipeno kamarádi, rybáři. Zvou nás na loď, po malé exkurzi nás hostí ovocem a k tomu přidávají rybí delikatesy. Loučíme se a plujeme dál.

Jižní Thajsko

Butan

3.zastávkou je opuštěný ostrov Butan. Vylézáme z lodi. Vítá nás ostrůvek Robinsona. Toulavý pes , který se k nám blíží po zářivě bílém písku, přilehlá džungle , kde skotačí opice a ani památka po nějaké lidské noze. My holky skáčeme do průzračné , i když místy hodně proudící vodě. Kluci sbírají dříví a Sipe nám připravuje ryby. Za hodinku se podává na palmových listech baracuda, obrovští krabi, sepie. No, mít ještě vychlazené pivo, tak je to na Michelinskou hvězdu!! Výtečné. Až na Sárku , která si vystačí se slanými brambůrky, které ji zbyly v batůžku.

Rawi

4.Sipe ještě malinko opraví naši ne zrovna luxusní loďku a vyrážíme na poslední zastávku. Jsme na ostrově Rawi. Alena s Ivanem nás vedou dlouho po pláži. Jsou zde proudy a nazpátek nás právě ony ponesou. Nasazujeme ploutve a šnorchly. Pod hladinou vidíme překrásné ryby, korály. Sárku bolí hlava a tak ji vedu do stínu na břeh. Opět nás zdraví naši kajakáři, ale tentokrát na projížďku Sárka nejede. Už se téměř stmívá , když po nádherně prožitém dni přistáváme na naši pláži na ostrově Koh – Lipe.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *