• Menu
  • Menu

Val di Fiemme, lyžařský ráj Dolomit

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Itálie » Val di Fiemme, lyžařský ráj Dolomit

Lyžařský areál Val di Fiemme se nachází necelých 30 km od Bolzana. Pokud jste dostatečný lyžařský fanoušek a nemáte zrovna k dispozici vlastní auto, můžete se vzbudit v sedm ráno, nasnídat se, obléci se. V 7:55 být přichystáni na městské autobusové zastávce, odkud vás autobus dopraví až k hlavnímu (jedinému) autobusovému nádraží v Bolzánu. Tady vám v 8:35 jede přímý autobus do Obereggonu, nejbližšího střediska z Val di Fiemme. Na místě jste zhruba v 9:30. Než se stihnete obout a celkově přichystat na lyžování, je 9:45. A jde se na to! Celková doba přípravy a cesty: 2 hodiny 45 minut. Vzhledem k tomu, že právě studuji v Bolzánu, absolvuji tuto cestu přibližně třikrát týdně. Má to ovšem jednu podmínku- počasí musí bít skvělé, jinak nevstávám. To ovšem není takový problém. Tady v Bolzánu je totiž krásně téměř pořád. Už v půlce měsíce března nám rozkvetly třešně a místní jabloňové sady se bělají v záplavě květů.

Lyžování ve Val di Fiemme je i během jarního počasí stále skvělé. A to i přesto, že se místní sníh udržuje pouze na sjezdovkách, kdyžto v jejich okolí kvetou podběly a krokusy. Ideální podmínky jsou mezi desátou dopolední a druhou odpolední. Sníh není jedna velká ledová plocha, jak je tomu během rána a současně není rozbředlá kaše, která svou konzistencí připomíná spíš písek. Pro někoho jsou tyto podmínky k lyžování nemilé. Pro mě zcela ideální. Musím se totiž z každého lyžování vracet přesně v 13:35, kdy mi jede nepřímý autobus do Bolzana, kde na mě čeká večerní výuka jazyků. Kvůli sněhovým podmínkám mě tak ani tolik nemrzí, že musím odjet z překrásného sluncem zalitého horského prostředí, abych stihla svou podvečerní dvouhodinovku němčiny, angličtiny nebo italštiny.

Val di Fiemme je opravdu velké středisko, kde se můžete snadno ztratit. Je tvořeno třemi středisky – Pampeago, Predazzo a již zmiňovaným Obereggenem. V hlavní sezóně za jeden den lyžování zaplatíte 40 euro. Ve vedlejší sezóně, která začíná 18. 3. pak 37 euro. Děti a mladiství mají samozřejmě snížené ceny permanentek. Výrazné slevy nastávají i po zakoupení vícedenních skipasů.

V ski resortu si svou sjezdovku najde opravdu každý. A nejenom sjezdovku. Můžete zde využít například snow-park nebo různé dráhy s uměle modelovanými skokánky. Pro nelyžaře je zde připravena skvělá bobová dráha. A v neposlední řadě zde můžete ochutnat italskou specialitu bombardino, po které se vám na lyže už nebude moc chtít. Zvlášť, když si ji můžete vychutnat na jednom z místních lehátek, ze kterých se jen opravdu těžko vstává J. A když na vás přijde hlad, můžete si objednat typické italské těstoviny nebo pizzu. S pizzou ovšem pozor. I když jste třeba velcí jedlíci, nenechte se zlákat na takzvanou „maxi pizzu“. Jedná se o obrovskou, podotýkám obrovskou pizzu (!), kterou sami rozhodně nesníte. A to platí i pro objednávky ve dvou. Nakonec, když řeknete paní u okénka, že jste jen dva, podívá se na vás takovým zvláštním nechápavým pohledem, jehož důvod vám dojde, jakmile vám pizzu přinesou ke stolu. Kromě toho, že se přejíte k prasknutí, veškeré další sportovní aktivity vašemu žaludku budou připadat nemyslitelné. Takže po zbytek dne raději zůstanete pohodlně ležet v jednom z těch již výše jmenovaných lehátek. Nakonec, proč ne, sluníčko, pohoda a klid, svěží vzduch a překrásné výhledy na okolní Alpy – to je pravá definice Val di Fiemme.

Klára Skuhravá

Nadšení, vášeň a droga. Kdo jednou okusil, pochopí, jak snadné je koupit levnou letenku, zabalit batoh a vyrazit! Pocit naprosté svobody, boření hranic a mýtů...Otevřít svou mysl a se srdcem na dlani se rozběhnout. Cestováním žiji. V současné době i výlety na webu www.justwalkit.cz.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.