• Menu
  • Menu

Jezero Kalterer, Montiggler a ty další v okolí Bolzana

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Itálie » Jezero Kalterer, Montiggler a ty další v okolí Bolzana

Kdo by to byl řekl, že právě Bolzano je jedním z nejteplejších míst v celé Itálii. Už tu bydlím přibližně měsíc a půl a za celou dobu tu pršelo jen třikrát. Místní klima je dáno orientací okolních hor, které město chrání před chladným, deštivým počasím a naopak se otevírají údolím k jihu, odkud vane po celý rok teplý vzduch. Podle místních je zde přes léto k nevydržení. Teploty dosahují až 40 °C. Na teplé letní počasí poukazují i místní jarní teploty. Již v polovině března byste mohli ve stínu naměřit dvacet stupňů. Zimní bundy a svetry, které jsem si sem přivezla, jsou v místních podmínkách zcela zbytečné.  Kam ale vyrazit v létě, aby to tu člověk dokázal přežít? Jsou zde dvě alternativy. Nejjednodušší je vyjet autem do hor, kde je i v létě příjemně a klid, a protože hory jsou všude okolo vás, není to zrovna daleký výlet. Druhou alternativou je navštívit jedno z okolních jezer.

Jezero Kalterer, Itálie

Podle průzkumu je jezero Kalterer (Lago Caldaro) druhé nejlepší jezero ke koupání v Itálii. Nachází se u stejnojmenného městečka přibližně 15 km od centra Bolzana. Dostat se sem můžete jednoduše autem, autobusem nebo třeba na kole. Poslední možnost je určena téměř všem. Na cestě se nemusíte bát nějakého výrazného stoupání, které by méně zdatným jedincům nemuselo udělat dobře, ani aut, která by vás a vaši rodinu mohla srazit. Cyklostezka je pokryta asfaltem a vede skrz vinice a jabloňové sady. Samotná cesta k jezeru se tak pro vás stane zážitkem. Jezero Kalterer můžete navštívit jen v rámci jednoho dne, nebo zde zůstat v místním kempu a udělat si z oblasti základnu pro další výlety do okolí. Osobně doporučuji kromě ležení na jedné z místních pláží procházku okolo jezera, která by vám neměla zabrat více než dvě hodiny. Jedná se o sedmikilometrovou túru bez jakéhokoli převýšení. Cestou procházíte skrz suchá, osluněná místa, která střídají místa s výrazným hydrickým režimem. Na trase jsou informační tabule, které vám přiblíží život zvířat a rostlin v okolí jezera.

Jezero Kalterer, Itálie

Díky neustálému silnému větru je jezero skvělým místem pro kiteboarding nebo windsurfing. Jsou zde i hřiště na volejbal a jiné míčové sporty, a tak si zde pohodový letní den užije opravdu každý. Navíc zde můžete se svými dětmi navštívit největší lanové centrum v celé Itálii. Lanový park obsahuje 14 stanovišť o různé obtížnosti. A pokud zrovna vaše dítě slaví narozeniny, bude mít vstup zadarmo.

Jezero Kalterer není jediným jezerem, kde se můžete přes léto zchladit. Po cestě k tomuto jezeru můžete zastavit u lesem obklopeného jezera Montiggler. Cestou vás budou navigovat hnědé tabule, takže i bez navigace místo pohodlně najdete. Montiggler je daleko menším jezerem než Kalterer a díky jeho poloze uprostřed lesa je i malebnější a dalo by se říci romantičtější. Pokud se budete chtít vydat na vícedenní výlet z Bolzana, pak můžete jeden den zastavit u tohoto jezera a další den pokračovat dál k jezeru Kalterer, které je odtud vzdáleno přibližně 4 kilometry. Jezera jsou mezi sebou propojena turistickou stezkou.

vesnička San Paolo, Itálie

Na cestě zpět do Bolzana můžete zastavit ve vesničce San Paolo, ležící necelých deset kilometrů od Bolzana. Přivítají vás v ní středověké uličky a všudypřítomné okolní vinice a jabloňové sady.

Klára Skuhravá

Nadšení, vášeň a droga. Kdo jednou okusil, pochopí, jak snadné je koupit levnou letenku, zabalit batoh a vyrazit! Pocit naprosté svobody, boření hranic a mýtů...Otevřít svou mysl a se srdcem na dlani se rozběhnout. Cestováním žiji. V současné době i výlety na webu www.justwalkit.cz.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.