• Menu
  • Menu

 Vánoční trhy v Kolíně  nad Rýnem

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo »  Vánoční trhy v Kolíně  nad Rýnem

Sedm vánočních trhů.

Sedm vánočních trhů v Kolíně nad Rýnem a jedinečná adventní atmosféra sem přiláká každým rokem  miliony návštěvníků z celého světa. Největší kolínský trh najdete u gotické katedráy sv. Petra a Marie  , která je nejenom dominantou města , ale je zároveň i jednou z nejvýznamnějších památek v celém Německu. Návštěvníci si zde budou moci prohlédnout práci řemeslníků, ochutnat tradiční jídlo a pití nebo se pobavit u více jak sta různých vánočních představení (Ne – St: 11 – 21 hodin; Čt – Pá: 11 – 22 hodin; So: 10 – 22 hodin). V srdci Starého města mezi náměstím Alter Markt a náměstím Heumarkt leží „Heimat der Heinzel (Domov skřítků). Ze starodávných stánků dýchne na návštěvníky ten pravý duch Vánoc. Pocítí historii trhů, která zde začala již v roce 1820 (Denně: 11 – 22 hodin).  Okouzlující úsměvy andělů a tisíce zářících hvězd čekají na Andělském trhu, umístěném v přilehlém okolí nejoblíbenější kolínské nákupní zóny v centru města Neumarkt (Ne – Čt: 11 – 21 hodin; Pá – So: 11 – 22 hodin).

vánoční trhy Kolín nad Rýnem
vánoční trhy Kolín nad Rýnem

  Jen deset minut chůze od Neumarktu se nachází další z trhů – Vánoční pohádkový trh na Rudolfském náměstí (Rudolfplatz), který, jak jeho název napovídá, vtáhne návštěvníky do kouzel pohádek. Je inspirován tvorbou bratří Grimmů. Jeho program potěší proto zejména nejmladší návštěvníky (Ne – Pá: 11 – 22 hodin; So: 10 – 22 hodin). Nezapomenutelným zážitkem se stane návštěva vánočního trhu, který se nachází přímo v přístavu u Rýna. Je jím Kolínský přístavní vánoční trh u Muzea čokolády, kde srdeční „námořníci“ nabízejí rybí i jiné speciality z celého světa společně s kvalitními vánočními předměty a produkty spojenými s životem na moři a v přístavu. Je možné navštívit ho ve dnech 29.11. – 23. 12. 2014 (Ne – Čt: 12 – 21 hodin; Pá – So: 11-22 hodin). „Dopřejte si krásný čas“ je letošní motto vánočního trhu ve Stadtgartenu. Od ostatních se zdá být odlišný, je dynamický, elegantní a moderní, ale i přesto vázán na mnoho tradic. Nachází se v bohémské belgické čtvrti (Po – Pá:  16 – 21:30 hodin; So – Ne: 12 – 21:30 hodin). Již potřetí se na kolínských vánočních trzích otevře The Christmas Avenue, trh pořádaný místní komunitou gayů a lesbiček, umístěný mezi budovou kolínsko – bonnské spořitelny a západní branou na Rudolfplatz. Slibuje třpytivou vánoční atmosféru, prodej zboží vysoké kvality a kulinářských specialit.

Na kolínském náměstí Heumarkt bude od 24. 11. do 6. 1. 2014 v provozu obrovské kluziště o rozloze 2000 m². Bruslení s výhledem na kolínské Staré město nadchne bruslaře všech věkových kategorií. Od roku 1958 existuje partnerství mezi městy Kolín nad Rýnem a Lille. Díky tomuto přátelství mohou návštěvníci Kolína letos poprvé poznat i to, jak se slaví Vánoce v severní Francii. Toto téma bude patrné na všech kolínských vánočních trzích včetně procházkové trasy s jesličkami „Následuj hvězdu“ – na 110 místech v Kolíně budou rozmístěny jesličky z celého světa. Zájemci si je mohou prohlédnout individuálně nebo v rámci organizovaných prohlídek s průvodcem.

Kolín nad Rýnem je nejenom jedno z nejstarších měst v Německu, ale také svým významen jedno z nejvýznamnějších německých  měst. Kolín nad Rýnem je i díky nádherné katedrále, dómu sv. Petra a Marie, kterou každým rokem navštíví několik miliónů návštěvníků, zapsán na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Ve městě najdete neskutečných 250 kostelů.

vánoční trhy Kolín nad Rýnem
vánoční trhy Kolín nad Rýnem

Město Kolín nad Rýnem je z  Prahy vzdálené 700 km. Do Kolína nad Rýnem je možné cestovat autem nebo  vlakem  /z Prahy za 7,5 hodiny/, pro větší komfort pak  letadlem , třeba s nízkonákladovými Germanwings.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *