• Menu
  • Menu

Vietnam a Thajsko 2 – ostrov Phu Quoc

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Vietnam » Vietnam a Thajsko 2 – ostrov Phu Quoc

Ze Saigonu k moři

Po dobré snídani v našem hotelu, hledáme autobusovou zastávku č. 152, směr letiště. Prodíráme se ranní převážně motorkářskou saigonskou dopravou. Překvapené, že motorky jsou najednou i všude na chodníku a tak kličkujeme. Bus přijíždí, cestou na letiště pozorujeme Saigon.

ranní Saigon

Letadlem na vietnamský ostrov Phu Quoc

Přebalujeme batohy, balíme se do svetrů a dek abychom se vešly do váhy. Je 12 hodin, když letadlo vzlétá. Trochu více turbulencí v překrásných oblacích nad oceánem. Za hodinku přistáváme.

Na letišti chvíli vybíráme z taxíků a za 120 dongů odjíždíme do našeho SUNLIGHT BUNGALOW, vzdáleného necelé dva kilometry od centra Duong Dong.  Bydlíme v tropické zahradě, pokoj s terasou  je čistý a prostorný. Pláž Long Beach je odtud vzdálená asi 200 metrů. Rychle plavky a hurá do moře, tak trochu italské Bibione, jen tu není tolik turistů.  K tomu přidáváme hned masáž na pláži, skvělý drink při západu slunce a dovolená začíná!

Phu Quoc

Po osvěžující sprše jdeme omrknout město. Překvapuje nás, kolik je tady hotelů, kaváren, karaoke, vůně jídel, provoz i hluk. Kokosová zmrzlina na začátek je luxusní. Máme hlad, celý den jsme nejedly a tak jak vybrat tu nejlepší restauraci?

Bạch Tuộc Nướng Kiên Giang ‚, Phu Quoc

Máme štěstí, vybíráme jednu ze skvělých restaurací nejen s mořskými plody Bạch Tuộc Nướng. Dáváme si grilované chobotnice, ježky, Sárka si dává zeleninu, ochutnává křehkou okru, k tomu všemu  opravdu skvělou polévku, kterou si ohříváme přímo před sebou. Je to lahůdka! Mají zde vychlazené pivo a ceny jsou příznivé.

Bạch Tuộc Nướng Kiên Giang ‚, Phu Quoc

Cestou ještě objednáváme na zítra motorky a ihned usínáme. Na ostrově zůstáváme 4 dny a tak budeme čas jej prozkoumat.

Phu Quoc

Ostrov Phu Quoc

Phú Quốc leží u pobřeží Kambodže v Thajském zálivu. Je známý pro bílé písečné pláže a letoviska, z nichž většina je podél jihozápadního pobřeží lemovaného palmami. Více než polovina ostrova je součástí národního parku Phú Quốc, který zahrnuje hory, hustou tropickou džungli, turistické stezky a divokou zvěř. Duong Dong je největší město, s denními a nočními trhy prodávajícími řemesla, produkci a ryby.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *